RKC boekt nipte zege op defensief De Graafschap
RKC Waalwijk heeft zaterdagavond een moeizame maar verdiende overwinning geboekt. De Brabantse club versloeg een uitermate defensief De Graafschap met minimaal verschil: 1-0.
Fabian EijkhoutWAALWIJK
Voor aanvang van het duel met RKC stond de teller van De Graafschap op 54 tegentreffers in de eerste 24 competitiewedstrijden. Daarmee deed de ploeg uit Doetinchem het alleen beter dan VVV-Venlo (56) en Excelsior (57), die echter allebei al 25 wedstrijden gespeeld hadden. De bedoeling van trainer Richard Roelofsen was tijdens het duel in Waalwijk dan ook duidelijk, het doel schoon houden.
Het publiek was daarmee de grote verliezer in de eerste helft. RKC stond goed, de basis was duidelijk zichtbaar, maar het wist de handbaldefensie van De Graafschap niet uit elkaar te trekken. Bij balbezit van RKC stonden er continue elf Superboeren op eigen helft, daar had de ploeg van trainer Ruud Brood duidelijk moeite mee. Met enkele kleine kansen voor de thuisploeg en slechts één schot van de Graafschap eindigde de eerste helft logischerwijs in een 0-0 stand.
Schulp
In de tweede helft bleef het spelbeeld van de bezoekers bijna hetzelfde, het kwam nu echter wel sporadisch in de buurt van RKC-doelman Jeroen Zoet. De jeugdinternational moest na een uur spelen redding verrichten op een inzet van De Graafschap-verdediger Jan-Paul Saeijs. RKC probeerde aan de andere kant ook kansen te creëren, het werd echter vooral gevaarlijk via dode spelmomenten.
Sander Duits was na iets meer dan een kwartier na rust dicht bij de openingstreffer. Zijn vrije trap verdween via de handen van Yves de Winter en de paal uiteindelijk over de achterlijn. Na de poging van Duits kroop De Graafschap terug in de schulp, in plaats van de aanval te zoeken. Een punt meenemen naar Gelderland leek het doel, en de gehanteerde tactiek bleek tot dan toe succesvol.
Zwakke plek
Met de defensieve speelwijze bezorgde De Graafschap RKC veel problemen, Roelofsen had de zwakke plek van de positieve verrassing van dit seizoen te pakken. De productie van RKC laat dit seizoen namelijk te wensen over. De vorige twee thuisduels werden gewonnen, maar allebei met 1-0. In totaal zijn er 27 competitiedoelpunten gemaakt dit seizoen, alleen De Graafschap (21) en Excelsior (19) deden het minder.
Waar de tweede helft net als de eerste leek te eindigen in een 0-0 stand, sloeg Krisztián Németh toe. De Hongaarse spits maakte uit de rebound de bevrijdende en verdiende treffer voor RKC. Voor de 23-jarige aanvaller was het zijn tweede goal van het seizoen, en na negentig minuten bleek het voor de tweede keer in de laatste drie thuiswedstrijden de enige treffer van de wedstrijd. RKC pakte zo voor de tiende keer drie punten, waar De Graafschap nederlaag zeventien moest slikken.









Reacties
Om te kunnen reageren dien je ingelogd te zijn.
Inloggen Registeren