Reactie
Gullit gelooft heilig in binnenhalen van WK
Ruud Gullit werd dinsdag gepresenteerd als voorzitter van het HollandBelgium Bid. In deze functie zal hij er alles aan doen om het WK van 2018 of 2022 naar Nederland en België te halen.
Gullit gaat de komende maanden de gezamenlijke kandidatuur wereldwijd verder uitdragen. "Ik ben onlangs al in Zuid-Afrika, China en Rusland geweest. Binnenkort vertrekken we naar Peru. De bedoeling is dat we uiteindelijk voldoende stemmen verzamelen om het WK te mogen organiseren."
Samen met de aanstelling van Gullit werd bekend dat meerdere klinkende namen zich aan het bid hebben verbonden. "Ik ben heel blij dat iconen als Johan Cruijff, Marco van Basten en Clarence Seedorf zich ook als ambassadeur van het HollandBelgium gaan inzetten. Ik heb die personen meteen gebeld. In Nederland moet je soms oppassen als je iets hebt bereikt. In het buitenland zijn ze vaak blij dat je er bent."
Nederland en België hebben volgens Gullit allebei hun kwaliteiten, die goed moeten worden ingezet. "Nederland heeft veel goede voetballers voortgebracht. Je moet niet vergeten dat ze in België naast goede sporters ook heel goede bestuurders hebben. De voorzitter van het IOC is een Belg. België is zo ook weer voorzitter van Europa. We zijn dus samen sterk. Ik geloof er echt in dat we op 2 december een WK krijgen toegewezen. We gaan daar ons best voor doen", aldus de kersverse preses.
Gerelateerde nieuwsberichten:
Gullit president van Holland Belgium Bid































