Reactie
nieuws
Gepubliceerd
6 Februari om 21:01
Auteur
Klaas Jan van der Veen
Competities
Eredivisie (NL)
Clubs
FC Utrecht
Van Seumeren zorgt voor salarispost Utrecht
Grootaandeelhouder Frans van Seumeren heeft de spelerssalarissen van FC Utrecht over de maand januari voor zijn rekening genomen. De Domstedelingen kampen met een liquiditeitsprobleem.
"Het is zo dat je weleens in een situatie terechtkomt dat debiteuren te laat betalen. Dat was in dit geval zo", laat Van Seumeren weten aan Voetbal International. "Links en rechts moeten er nog grote bedragen binnenkomen, maar intussen moesten de salarissen van de spelers worden betaald. Daardoor ontstond er een liquiditeitsprobleem en toen heb ik vorige week dat bedrag even voorgeschoten."
Volgens de bestuurder gaat het om een bedrag van ongeveer acht ton. "Daar moeten we niet zenuwachtig om worden", stelt hij. "Het is wel zo dat we op dit moment denken in de begroting van 2011/12 op een verlies van twee miljoen euro uit te komen. Bij een voetbalclub heb je geen rekening-courant lopen bij een bank en daardoor kun je ook geen krediet nemen."
Van Seumeren benadrukt dat hij niet opnieuw voor een serieuze geldinjectie gaat zorgen. "Ik blijf FC Utrecht wel trouw, maar ik wil er vanaf dat mensen denken dat ik de suikeroom ben van de club. Elk bedrijf wil je bedrijfsmatig runnen, niemand vindt het leuk om geld te verliezen, hoeveel geld je ook hebt. Uiteindelijk is het doel quitte te spelen, zonder transfers van spelers."









Eredivisie
Eerste divisie
Premier League
Primera Division
Bundesliga
Serie A
Belgie
Frankrijk
GNF1
Topklasse
SuperLiga
Super Lig
Schotland
Champions League
Europa League
KNVB Beker
EK 2012
Oranje
EK onder 21
Olympische Spelen
WK 2014