Wedstrijdverslag
nieuws
Gepubliceerd
19 Februari om 16:15
Auteur
Wout Stravers
Competities
Eredivisie (NL)
Randpersonen
Frank de Boer
Alex Pastoor
Ajax profiteert van uitglijders concurrenten
Ajax heeft zondag goede zaken gedaan in de Eredivisie. Door een eenvoudige zege op NEC (4-1) verkleinden de Amsterdammers de achterstand op koplopers PSV en AZ tot vijf punten.
Wout Stravers
AMSTERDAM
Dmitri Bulykin mocht zich, ondanks een blessure in de eerste helft, de man van de wedstrijd noemen. De Rus tekende voor twee typische spitsendoelpunten. Ismaïl Aissati begon zondag op de bank. De middenvelder deed het tegen NAC Breda en Manchester United goed als verdedigende middenvelder, maar trainer Frank de Boer vindt dat zijn ploeg 'te aanvallend' speelt met Aissati als controleur. Vurnon Anita nam zijn positie over, waardoor Ricardo van Rhijn rechtsback was.
NEC verloor de laatste drie officiële wedstrijden en won nog nooit een competitieduel in Amsterdam, maar reisde toch met vertrouwen af naar de hoofdstad. Volgens trainer Alex Pastoor was het voetbal van NEC de afgelopen weken goed op orde. Alle positieve bespiegelingen van de oefenmeester konden na acht minuten de prullenbak in toen Ajax al twee keer had gescoord.
Bulykin maakt verschil
Na vijf minuten tikte Bulykin een voorzet van Siem de Jong van dichtbij binnen (1-0) en drie minuten later veranderde Jan Vertonghen een kopbal van diezelfde De Jong enigszins fortuinlijk van richting (2-0). Een ongekende luxe voor Ajax, dat dit seizoen zeer zwak presteert in de eigen Arena. Slechts vier van de negen thuisduels werden gewonnen.
Zondag was het echter een 'kaasie' voor Ajax, dat weer eens fatsoenlijk voetbal op de mat legde. Daarin was vooral Aras Özbiliz belangrijk. De flankspeler bezorgde tegenstander Kevin Conboy een zware middag. Op aangeven van Özbiliz maakte Bulykin na 28 minuten Ajax' derde goal. Kort daarna voelde de Rus aan zijn hamstring, waarna De Boer (andermaal) moest ingrijpen en Nicolás Lodeiro inbracht.
Freewheelen mislukt
Het duel kabbelde na rust voort totdat De Jong na een klein uur spelen de wedstrijd besliste. Hij knikte een hoekschop van Christian Eriksen achter Gabor Babos (4-0). Ajax dacht freewheelend de wedstrijd uit te kunnen spelen, maar kwam bedrogen uit. Rens van Eijden kopte een hoekschop van Lasse Schöne binnen nadat Kenneth Vermeer onder de bal door ging (4-1). Daarna was Ajax een kwartier lang de weg kwijt, al bleef verdere schade uit. Sulejmani en invaller Aissati verzuimden alleen voor het NEC-doel de vijfde Ajax-treffer te maken.
Door het puntenverlies van PSV, AZ en Feyenoord kruipen de Amsterdammers naar de bovenste posities toe. Op een probleemloze middag in de Arena was dat de belangrijkste conclusie voor de regerend kampioen. NEC verloor voor de derde keer op rij een competitieduel en lijkt weinig doelen over te hebben.
Gerelateerde nieuwsberichten:
Ajax-coach De Boer staat open voor BeNeLiga
De Boer: "Landstitel is verder weg dan ooit"
Ajax met Van Rhijn en zonder Aissati
Voetbal nieuws overzicht van Dinsdag 22 mei 2012










Eredivisie
Eerste divisie
Premier League
Primera Division
Bundesliga
Serie A
Belgie
Frankrijk
GNF1
Topklasse
SuperLiga
Super Lig
Schotland
Champions League
Europa League
KNVB Beker
EK 2012
Oranje
EK onder 21
Olympische Spelen
WK 2014