
Tottenham Hotspur boekt benauwde zege, nieuwe tik voor Newcastle
Tottenham Hotspur zit na een mindere periode in november definitief weer op het goede spoor. In Noord-Londen won de ploeg van manager Ange Postecoglou nipt met 2-1 van Everton. Newcastle United beleefde iets noordelijker een pijnlijke middag.
Tottenham Hotspur - Everton 2-1
Lang ging Tottenham aan kop in de Premier League, na drie nederlagen op rij in november zakte de club weg op de ranglijst. De laatste twee wedstrijden tankte Spurs vertrouwen tegen Newcastle (4-1) en Nottingham Forest (0-2), waarna ook Everton aan de zegekar wordt gebonden. Al na negen minuten opende Richarlison, de man in vorm, voor de openingstreffer.
Richarlison scoorde driemaal in de laatste twee wedstrijden en voegde tegen The Toffees zijn volgende doelpunt aan zijn totaal toe. Spurs overrompelde Everton in de openingsfase, want Heung-min Son verdubbelde in minuut achttien de marge. Pas na rust beten de bezoekers van zich af. Via Dominic Calvert-Lewin dacht Everton terug te komen, maar dat doelpunt werd afgekeurd door de VAR.
Tien minuten voor tijd viel de aansluitingstreffer alsnog. André Gomes schoot een afvallende bal fraai raak in de verre hoek. Everton drong aan en was via invaller Arnaut Danjuma, die nog de lat raakte, op zoek naar de gelijkmaker, maar Spurs hield stand. Op de ranglijst klimt Tottenham over Manchester City heen naar de vierde plaats.
Luton Town - Newcastle United 1-0
De top-vier raakt verder uit zich voor Newcastle, dat geen punten overhoudt aan het bezoek aan Luton. The Magpies wonnen slechts twee van de laatste tien wedstrijden en wilden in Luton weer eens een zege boeken. Daar slaagde de ploeg van manager Eddie Howe niet in. Via Andros Townsend pakte de thuisploeg na 25 minuten brutaal de leiding.
Newcastle kreeg de bal van Luton, maar deed daar bijzonder weinig mee. In de omschakeling werd Luton veelvuldig gevaarlijk. Van een onterechte overwinning is dan ook geen sprake. Newcastle zakt naar plek zeven, met één punt meer dan Manchester United.
De wedstrijd tussen Luton en Newcastle begon met een prachtig eerbetoon. Vorige week kreeg Luton-aanvoerder Tom Lockyer een hartstilstand op het veld. Aan het begin van de wedstrijd kregen de adequaat handelende medici een eerbetoon op Kenilworth Road.
Overige uitslagen
Nottingham Forest - AFC Bournemouth 2-3
Fulham - Burnley 0-2