Hattrickheld Boadu doet Simons en co. pijn, Bayern houdt koppositie stevig vast

Hattrickheld Boadu doet Simons en co. pijn, Bayern houdt koppositie stevig vast

18 januari om 17:28
Update: 18 januari om 17:54

Myron Boadu heeft VfL Bochum eigenhandig aan een punt geholpen tegen het RB Leipzig van Lutsharel Geertruida en Xavi Simons. De spits maakte in nog geen kwartier tijd een zuivere hattrick. Tegelijkertijd boekte Bayern München een 3-1 zege op VfL Wolfsburg.

VfL Bochum - RB Leipzig 3-3
Met Simons in de basis en Geertruida op de bank begon Leipzig aan het treffen met Bochum, waar Dani de Wit en Boadu aan de aftrap verschenen. Na een kwartier spelen keek de thuisploeg al tegen een 0-2 achterstand aan door goals van Willi Orbán en Antonio Nusa. Na een kwart wedstrijd maakte Leipzig ook nog de 0-3, nadat Christoph Baumgartner de bal na een goede voorzet van David Raum binnentikte.

Daarmee leek de wedstrijd al vroeg beslist, maar niets bleek minder waar. In de tweede helft stond Boadu namelijk op. In de 47ste minuut maakte de Nederlander zijn eerste treffer, na goed voorbereidend werk van Gerrit Holtmann. Tien minuten later was Boadu weer trefzeker, door alert op de duiken voor het doel van Leipzig. Na een uur spelen bracht de enkelvoudig Oranje-international Bochum weer op gelijke hoogte vanaf elf meter. Daarmee completeerde Boadu zijn zuivere hattrick.

Gescoord werd er verder niet meer in het Vonovia Ruhrstadion, waardoor Bochum en Leipzig de punten delen. Bochum staat nog altijd laatste in de Bundesliga, maar het gat met de concurrentie is wel wat verkleind. Leipzig staat nu vijfde.

Bayern München - VfL Wolfsburg 3-2
In de eigen Allianz Arena kende Bayern een prima middag. Na twintig minuten spelen kwam de thuisploeg op voorsprong na een treffer van Leon Goretzka. Niet veel later trok Wolfsburg de stand echter weer gelijk, doordat Mohamed Amoura de bal in de verre hoek prikte. Ondanks de tegengoal bleef Bayern de bovenliggende partij, wat op slag van rust resulteerde in een bevrijdende treffer van Michael Olise.

In de tweede helft knikte Goretzka zijn tweede treffer van de middag tegen de touwen, waardoor Bayern met 3-1 aan de leiding ging. Vlak voor tijd deed Wolfsburg opnieuw via Amoura wel nog wat terug, maar genoeg voor een resultaat was dat niet: het bleef 3-2 in München. Daardoor blijft Bayern koploper in Duitsland, met zeven punten meer dan achtervolger Bayer Leverkusen, dat later op zaterdag wel nog in actie komt tegen Borussia Mönchengladbach.

Overige uitslagen
VfB Stuttgart - SC Freiburg 4-0
Holstein Kiel - TSG Hoffenheim 1-3
FC Heidenheim - St. Pauli 0-2