
Barça-verdediger slachtoffer van racisme: 'We moeten blijven strijden'
FC Barcelona-verdediger Alejandro Baldé is zaterdagavond slachtoffer geweest van racisme. In de eerste helft van het uitduel met Getafe (1-1) kreeg de Spanjaard racistische beledigingen naar zijn hoofd vanaf de tribunes.
"Vandaag (zaterdag, red.) heb ik racistische beledigingen gekregen", vertelt Baldé na afloop tegen de aanwezige pers. "Ik vind dat dit niet mag blijven gebeuren. Het was in de eerste helft en ik heb de scheidsrechter ervan op de hoogte gebracht. Hij heeft het protocol geactiveerd en in de tweede helft waren er geen racistische opmerkingen meer."
Ook Getafe-trainer José Bordalás wordt na afloop gevraagd naar het racisme-incident. "Ik wist het niet. Ik ben tegen elke racistische opmerking", aldus de oefenmeester. "Laten we de daders vinden en uit de voetbalstadions halen. Ik heb het al vaker gezegd."
Na afloop liet Baldé ook van zich horen op Instagram. 'Racisme heeft geen plaats noch in het voetbal noch in het leven. We moeten blijven strijden voor deze daden', schreef de verdediger. 'Jammer dat in 2025 deze dingen blijven gebeuren.'
Het duel tussen Getafe en FC Barcelona eindigde in een 1-1 gelijkspel.
Dit bericht op Instagram bekijken