Sparta Rotterdam en RKC Waalwijk delen de punten

Frustratie op Kasteel neemt toe: Steijn en Sparta bijten zich ook stuk op RKC

19 januari om 21:52
Update: 20 januari om 21:49

Maurice Steijn heeft met Sparta Rotterdam ook van RKC Waalwijk niet zijn eerste slachtoffer kunnen maken. De Rotterdammers, die op 21 september hun laatste competitiewedstrijd wonnen, speelden met 1-1 gelijk tegen de hekkensluiter uit Brabant. 

Bij Sparta was er direct een basisplaats voor Carel Eiting. Hij werd deze week op huurbasis overgenomen van FC Twente. Bij RKC verscheen Mohamed Ihattaren, die de laatste weken steeds beter in vorm begint te geraken, aan de aftrap. Het begin was voor de bezoekers. Oskar Zawada was het eindstation van een flitsende counter, en kon binnentikken na een perfecte bal van Richonel Margaret. 

De Waalwijkse vreugde was van korte duur. Nog geen kwartier later tekende Saïd Bakari voor de 1-1. De rechtsback frommelde zich langs de slecht verdedigende RKC-defensie, en punterde de bal in de linkeronderhoek. Bakari vierde het doelpunt ingetogen, hoogstwaarschijnlijk vanwege zijn verleden bij RKC. 

Vrijwel direct na de zeer vermakelijke eerste helft had Sparta op voorsprong moeten komen. Tobias Lauritsen kreeg een gigantische kans, maar treuzelde te lang, en kwam uiteindelijk niet eens tot een poging. Het bleek het startschot voor meer Sparta-kansen. Ook Eiting kreeg een uitstekende mogelijkheid, maar de middenvelder schoot net naast. 

Diep in de slotfase was RKC, dat het in het tweede bedrijf moest hebben van speldenprikjes, nog heel dicht bij de winst. Een hoekschop van Ihattaren belandde op het hoofd van Liam van Gelderen, wiens kopbal op de lat eindigde. Het bleek enkele minuten later het laatste gevaarlijke moment van de avond. Beide ploegen schieten niet echt veel op met een punt. RKC blijft achttiende, Sparta blijft zestiende.