Zo ziet de technische staf eruit van Ajax-trainer Farioli

Team Farioli: zo ziet de voltallige technische staf van de Ajax-trainer eruit

21 januari om 09:30

Afgelopen weekend liet Michael van Praag, voorzitter van de Raad van Commissarissen van Ajax, zich kritisch uit over de technische staf van Francesco Farioli. Hiermee zouden er afspraken niet zijn nagekomen. Hoe ziet de technische staf van de Italiaan eruit in Amsterdam? VoetbalPrimeur vertelt het.

"De afspraak was vier assistenten, daar zijn we mee akkoord gegaan", vertelde Van Praag, die in februari aftreedt in Amsterdam, bij NH Sportcafé. "En dat was al tegen de zin van de commissarissen, want wij wilden er minder. Het zijn er inmiddels zeven. Ja, ik vind dat verkeerd."

In september gaf Farioli al uitgebreid uitleg over zijn technische staf bij Ajax. "Voordat ik inga op de individuele collega's, wil ik benadrukken dat ik heb geprobeerd een staf samen te stellen die mij een betere coach maakt", zei de oefenmeester destijds aan De Telegraaf. "We zijn complementair aan elkaar, we voegen allemaal onze eigen waarden toe aan de totale prestaties van het team."

Farioli heeft zorgvuldig een team om zich heen verzameld bij Ajax, waar iedereen zijn eigen rol vervult. Wie zitten er allemaal op de bank bij de Amsterdammers? Hieronder een overzicht.

Daniele Cavalletto

Farioli maakte samen met assistent-trainer Daniele Cavalletto de overstap van OGC Nice naar Ajax. Het tweetal was eerder ook al werkzaam onder de Italiaan in Turkije. "Daniele zorgt voor onze dagelijkse en wekelijkse organisatie, zowel op als naast het veld", zei Farioli eerder.

Felipe Sánchez Mateos

Ook Spanjaard Felipe Sánchez Mateos verhuisde met Farioli mee van Frankrijk naar Nederland. Hij fungeert samen met Cavalletto als rechterhand van de hoofdtrainer. De focus van Sánchez Mateos ligt op de persoonlijke ontwikkeling van alle spelers.

Dave Vos

De enige Nederlander in de staf van Farioli is Dave Vos, die al in Amsterdam rondliep voor de komst van de Italiaan. De oud-trainer van Jong Ajax is vooral verantwoordelijk voor de aanvallende standaardsituaties. "Hij kent de club en de spelers erg goed", aldus Farioli eerder. "Dave heeft veel kennis en leert snel."

Jarkko Tuomisto

Ook keeperstrainer Jarkko Tuomisto maakte na de entree van Farioli de overstap naar Ajax. Farioli ziet in hem 'een kwalitatief goede en zeer detailgerichte coach'. 

Callum Walsh

Performance-trainer Callum Walsh leerde Farioli kennen tijdens zijn periode in Qatar. "Wat ik echt leuk vind, is zijn flexibiliteit en zijn vermogen om oplossingen te vinden voor alle omstandigheden waarmee we hebben te maken", was Farioli in september lovend.

Osman Nuri Kul

Ten slotte was Farioli voorstander van de komst van videoanalist Osman Nuri Kul. De Turkse analist vervult een hele belangrijke rol voor de oefenmeester. "Zijn werk is cruciaal, omdat we zoveel dingen met video en analyse doen: onze tegenstander, eigen trainingen, onze wedstrijden, de standaardsituaties, zowel aanvallend als verdedigend, enzovoort."

Andere aanstellingen onder Farioli

Onder Farioli zijn er ook nog andere mensen aangesteld om weer de topsportcultuur terug te brengen bij Ajax. Zo is Francisco Molano sinds januari werkzaam in Amsterdam als hersteltrainer. Daarnaast werd ook Martijn Redegeld per 1 januari verwelkomd bij Ajax, waar hij aan de slag is gegaan als Hoofd Topsport.