Arsenal biedt ruim 70 miljoen euro op Watkins'

'Schok in Engeland: Arsenal biedt ruim 70 miljoen euro op Aston Villa-ster'

29 januari om 18:12
Update: 29 januari om 18:59

Arsenal is in de zoektocht naar een nieuwe aanvalsleider uitgekomen bij Aston Villa. Ollie Watkins moet de overstap maken naar het Emirates Stadium. Het eerste, torenhoge bod zou al zijn afgewezen.

Woensdagavond maken diverse media in Engeland en transferexpert Fabrizio Romano plotseling melding van de verwoede pogingen die Arsenal doet om Watkins in te lijven. The Gunners hebben - tevergeefs - een bod van 71,5 miljoen euro neergelegd bij Aston Villa. Het nieuws zorgt voor een schokgolf in Engeland.

Aston Villa heeft het Arsenal-bod resoluut van tafel geveegd, klinkt het. De timing stuit de huidige nummer acht van de Premier League nog het meest tegen de borst, omdat The Villans in voorbereiding zijn op de cruciale Champions League-kraker tegen Celtic. Een driepunter zorgt er hoogstwaarschijnlijk voor dat Aston Villa zich bij de eerste acht ploegen schaart.

Watkins (29) is een laatbloeier, die Brentford naar de Premier League loodste en sinds 2020 als spits van Aston Villa aan de lopende band scoort. Hij speelde achttien interlands voor Engeland. In de zomer schoot hij Oranje in de halve finale van het EK naar huis. Dit seizoen staat de teller op tien Premier League-goals.

Arsenal is al enige tijd op zoek naar een nieuwe spits, helemaal sinds Gabriel Jesus zwaar geblesseerd raakte aan zijn knie. Mikel Arteta hoopt met Watkins de aanval te openen op Premier League-koploper Liverpool. Bij Aston Villa wordt er ook getrokken aan Jhon Durán. Al Nassr uit Saudi-Arabië zou 75 miljoen euro voor hem willen betalen.