
Twente krijgt Besiktas tóch op de knieën en gaat naar tussenronde Europa League
Het is FC Twente donderdagavond gelukt de tussenronde van de Europa League te bereiken. In een uiterst sfeervolle Grolsch Veste werd kans op kans onbenut gelaten, tot de 76ste minuut. Een harde knal van Daan Rots bracht de Turken uiteindelijk op de knieën: 1-0.
Voormalig-Tukker Theo Janssen gaf voor de alles-of-niets-wedstrijd tegen Besiktas al te kennen dat Twente volle bak voor de overwinning moest gaan. Die boodschap, wellicht een open deur in en rondom Enschede, vond wel degelijk gehoor in de Grolsch Veste waar de mannen van Joseph Oosting vol overgave joegen op een snelle openingstreffer.
Daan Rots en Michel Vlap probeerden het al snel van afstand, maar troffen geen doel. Ricky van Wolfswinkel was halverwege de eerste helft het dichtst bij de 1-0, maar kon het afzwaaiende schot van Sayfallah Ltaief niet binnen de palen krijgen. De spits van Twente kreeg de bal vol op zijn neus en keek beteuterd toe hoe de bal uiteindelijk over de lat stuiterde.
Even later leek de opgestoomde Anass Salah-Eddine de openingstreffer op zijn schoen te hebben, maar de linksback krulde de bal nét naast. Besiktas beet pas na een halfuur van zich af, maar bracht doelman Lars Unnerstal niet in de problemen.
Kans na kans voor Twente
Aan het begin van de tweede helft jutte de uitverkochte Grolsch Veste de boel nog maar eens op. Een zee aan felrode fakkels werd ontstoken, waardoor de hervatting met enkele minuten uitgesteld werd. Kort daarna stapelden de kansen voor Twente zich opnieuw op, en wéér zat het de Tukkers niet mee. Rots schoot van dichtbij naast en na een uur spelen trof Sem Steijn de paal.
PALO 😬
— Ziggo Sport Voetbal (@ZS_Voetbal) January 30, 2025
Wéér niet raak voor FC Twente; Sem Steijn raakt de paal ❌#ZiggoSport #UEL #TWEBES
Een kwartier voor tijd was het dan tóch raak voor Twente. Een bekeken breedtepass van Salah-Eddine werd door Rots tegen de touwen gewerkt, waarna een waar volksfeest losbarstte in Enschede. Besiktas testte Unnerstal nog met een harde vrije trap, maar de doelman van Twente hield zijn doel schoon.
𝐉𝐀𝐀! DAAN ROTS 🔥
— Ziggo Sport Voetbal (@ZS_Voetbal) January 30, 2025
Twente komt op voorsprong tegen Besiktas! 🤩#ZiggoSport #UEL #TWEBES
Twente naar de tussenronde
Door de zege op Besiktas plaatst Twente zich voor de tussenronde van de Europa League. De Tukkers sluiten de competitiefase af met tien punten uit acht wedstrijden, goed voor de 23ste plek. De nummers één tot en met acht zijn rechtstreeks geplaatst voor de achtste finales, de nummers negen tot en met 24 spelen eerst nog een tussenronde.