
'Kroes geeft gas en verhoogt Ajax-bod naar minimaal drie miljoen euro'
Ajax geeft gas voor Lucas Rosa. Real Valladolid, de huidige club van de rechtsback uit Brazilië, heeft een nieuw bod ontvangen uit Amsterdam, meldt Relevo maandagmiddag.
Ajax bood aanvankelijk twee tot tweeënhalf miljoen euro voor Rosa en leek daarmee beet te hebben, maar Valladolid wil meer geld zien. Volgens Relevo heeft technisch directeur Alex Kroes daarom water bij de wijn gedaan. Het nieuwe voorstel bedraagt drie miljoen euro plus bonussen.
De onderhandelingen gaan nu de beslissende fase in, klinkt het. Het lijkt erop dat een akkoord in de maak is. Aan Rosa ligt het niet: hij wil graag de overstap maken en beschouwt een stap naar Ajax als 'onweerstaanbaar'. Maandagochtend stond hij niet op het trainingsveld bij Real Valladolid.
De 24-jarige Rosa kan uit de voeten als rechts- en linksback. Ook speelde hij in het verleden als vleugelaanvaller. De Braziliaan is een jeugdproduct van Juventus, maar brak in Turijn niet door. Vanaf 2021 staat hij onder contract bij Real Valladolid, de hekkensluiter van La Liga. Ajax en Valladolid onderhandelden al de hele winter tevergeefs over Raúl Moro.
Volgens De Telegraaf heeft Alex Kroes, technisch directeur van Ajax, nog twee huur-alternatieven achter de hand, mocht de komst van Rosa toch niet doorgaan. Kroes zou overigens om tafel zitten met de legendarische oud-spits Ronaldo, die Valladolid in het bezit heeft.