RKC wint met ruime cijfers van NAC

Ontketend RKC dendert door en laat geen spaan heel van armetierig NAC

Update: 9 februari om 16:38
23

RKC Waalwijk heeft goede zaken gedaan in de strijd tegen degradatie. In eigen huis ging, mede door een ijzersterke openingsfase, NAC Breda met 5-0 over de knie. Voor RKC is deze overwinning de grootste Eredivisie-zege sinds 1988.

Binnen zes minuten voetballen was het al raak voor RKC. Rechtsback Faissal Al Mazyani ontving de bal na een snelle aanval voorbij de laatste linie van NAC en gaf meteen een voorzet. Bij de tweede paal stond Margaret volledig vrij, waarna hij de bal hard in het dak van het doel schoot. 

Zo'n acht minuten later was het alweer raak voor de Waalwijkers. RKC combineerde moeiteloos door de verdediging van NAC. De eerste poging werd nog geblokt, maar Yassin Oukili stond op de juiste plek voor de rebound. 

RKC verdedigde sterk en was daarnaast uiterst efficiënt. Mohamed Ihattaren bracht na een klein halfuur spelen de bal prachtig voor het doel, waardoor Oskar Zawada er alleen nog tegenaan hoefde te lopen. Zo ging de thuisploeg met een 3-0 voorsprong de rust in.

Om de video te zien, moet je eerst op de tekst in de Tweet (X) klikken.

In de tweede helft was RKC ook de sterkere. Maar waar de 4-0 in de lucht hing, kreeg Leo Sauer namens NAC dé kans om de spanning terug te brengen. Oog in oog met doelman Jeroen Houwen had hij de hoek voor het uitkiezen, maar hij schoot tegen de buitenkant van de paal.

Tien minuten later was daar toch de vierde voor de ploeg van trainer Henk Fraser. Oukili speelde breed op Zawada, die eenvoudig zijn tweede van de middag binnenschoot. In de slotfase werd het nog mooier voor RKC. Chris Lokesa kopte vlak voor tijd nog de vijfde treffer binnen en besloot de eindstand op 5-0.

Door deze zorgeloze overwinning staat RKC momenteel zeventiende in de Eredivisie met zeventien punten. Hiermee komt het op drie punten van Sparta, dat zestiende staat. NAC is terug te vinden op de negende plek van de ranglijst met 26 punten.