
Heerenveen-talent (17) in rijtje met Cruijff en Ronaldo: 'Dat is mijn geheim'
Eser Gürbüz heeft zich in een bijzonder Eredivisie-rijtje geschoten. De zeventienjarige aanvaller van sc Heerenveen scoorde tegen FC Twente voor de tweede wedstrijd op rij. Hij staat nu in een lijst met Willy van der Kuijlen, Johan Cruijff, Ronaldo en Jhon van Beukering.
Hoewel hij pas 17 jaar en 340 dagen oud is, wist Gürbüz in zijn eerste twee Eredivisie-optredens te scoren. Vorige week was het raak tegen Fortuna Sittard, zondag sleepte hij een punt uit het vuur voor Heerenveen tegen FC Twente (3-3). Hij staat nu dus in een illuster rijtje. Van der Kuijlen, Cruijff, Ronaldo en Van Beukering zijn de enige andere spelers die jonger waren dan achttien en scoorden in hun eerste twee competitieduels.
"Je moet erin geloven, dat doe ik elke keer als ik erin kom. Dat is misschien wel mijn geheim.", zegt Gürbüz tegen Omrop Fryslân. De geboren Arnhemmer was nu twee keer op rij belangrijk als invaller. "Het begint een beetje gewoon te worden, haha. Nee hoor, ik blijf mijn best doen, ik hoop dat ik nog meer doelpunten ga maken en belangrijk kan zijn voor het team."
Van Persie is blij met het talent. "Hij heeft een neusje voor de goal, zit overal erbij. De loopactie voor het doelpunt, daar gaat het om. Eser maakt vandaag weer het verschil voor ons."
5 - 17-year-old Eser Gürbüz is the fifth player ever to score in his first two @Eredivisie games before turning 18, after Willy van der Kuijlen, Johan Cruijff, Ronaldo and Jhon van Beukering. Elite. pic.twitter.com/bGqRJzbrlh
— OptaJohan (@OptaJohan) February 9, 2025