'Traoré saboteerde de boel op hondenuitlaatterrein'

'Traoré saboteerde de boel op het hondenuitlaatterrein van Fortuna'

76

Henk Spaan heeft geen goed woord over voor de grasmat van Fortuna Sittard, maar zag Bertrand Traoré desondanks geen beste indruk maken bij Ajax. De columnist van Het Parool is een stuk meer te spreken over invaller Christian Rasmussen.

Spaan keek met grote verbazing naar het veld van Fortuna. 'Leerden we op school niet dat Limburg de vruchtbaarste grond van Nederland bezat? Löss heette dat, rode klei. Sittard is de enige Limburgse gemeente zonder löss', begint hij in zijn rubriek in Het Parool. 'Ten slotte won Ajax op het hondenuitlaatterrein waarop Fortuna 26 punten bijeen struikelde.'

Dat was volgens Spaan niet dankzij Traoré, die na een klein uur naar de kant werd gehaald door trainer Francesco Farioli. 'Traoré raakte zo in de war dat hij de boel uit woede ging saboteren. Voor hem kwam Rasmussen, vorige week uitgefloten, nu beslissend. Goed, man.' Overigens viel de Deen pas zeven minuten voor tijd in. In blessuretijd zorgde hij voor de beslissing (0-2).