
Ajax heeft nieuwe voorzitter, Van Praag treedt terug: 'We doen het met elkaar'
Carolien Gehrels heeft de voorzittershamer overgenomen van Michael van Praag bij Ajax. De 57-jarige bestuurder werd maandag tijdens de Buitengewone Algemene Vergadering van Aandeelhouders (BAVA) benoemd tot lid van de raad van commissarissen.
Gehrels is al jaren werkzaam bij Arcadis. Eerder was ze namens de PvdA acht jaar wethouder van Amsterdam. Vier jaar had zij sport in haar portefeuille. "Maar het meeste heb ik geleerd van de portefeuille deelnemingen", wordt zij geciteerd door Ajax Showtime. "Amsterdam heeft zo'n veertigtal publieke ondernemingen waar zij aandelen in heeft. Het bekendste voorbeeld is de Johan Cruijff Arena."
"Dat zijn allemaal deelnemingen waar ik de rol van aandeelhouder mocht vervullen", vervolgt Gehrels, die dat buitengewoon leerzaam vond. "Het zijn veertig organisaties met verschillende aandeelhouders, verschillende RvC's en verschillende raden van bestuur. Ik hoop dat ik iets geleerd heb van die dynamiek en dat ik dat mee kan nemen naar Ajax.'
Gehrels kijkt uit naar haar nieuwe uitdaging bij Ajax. Om zich voor te bereiden sprak ze onder meer met voorgangers en haar nieuwe collega's. "Wat mij vertrouwen geeft, is de samenstelling van de RvC als geheel. We doen het met elkaar, we zijn een team en zijn bij elkaar gezet vanwege verschillende expertises. De een heeft meer ervaring in het bedrijfsleven, de ander in het voetbal, een derde een combinatie van en een vierde meer in de juristerij. Ik heb zelf veel ervaring met publieke ondernemingen en structuur, en ik werk bij meerdere beursgenoteerde ondernemingen."
Gehrels geeft aan dat ze een vinger aan de pols zal houden bij de directie. "Wij zien toe op de lange termijn en zullen dat zo goed mogelijk doen." De komst van Gehrels betekent dat Van Praag is afgetreden. Hij keerde in november 2023 terug als preses, nadat hij eerder van 1989 tot 2003 de scepter zwaaide.