Zien we Jorthy Mokio van Ajax snel bij nationale team België?

Nieuwe Ajax-parel denkt alvast aan nationale team: 'Ik wil naar het WK van 2026'

Update: 14 februari om 19:30

Jorthy Mokio maakte donderdag veel indruk met zijn goede spel en zijn eerste doelpunt voor Ajax. Het grote talent van de Amsterdammers was daardoor trending in Nederland – en zelfs daarbuiten. Wat goed is, komt snel. Maar gaat het zó snel dat de Belgische bondscoach Rudi Garcia al aan Mokio denkt? De speler zelf blijft vooralsnog realistisch als het over de Rode Duivels gaat, maar heeft al wel één duidelijk doel.

Vorig seizoen leerde het Belgische publiek Mokio al vroeg kennen toen hij debuteerde voor KAA Gent in het A-elftal. De Buffalo's hoopten hun groeibriljant in België te houden, maar dat bleek een onmogelijke opdracht. Uiteindelijk won Ajax de strijd om de handtekening van het talent. Tegen Union leverde Mokio zijn visitekaartje af aan het Amsterdamse publiek. Met een doelpunt hielp hij Ajax aan een 0-2 zege tegen Union.

WK 2026
Mokio is jeugdinternational van België, maar heeft ook de Congolese nationaliteit. Momenteel zit Mokio nog bij de onder 19 van België. Scoren in het Koning Boudewijnstadion, het nationale stadion van zijn land, heeft hij alvast van zijn lijstje geschrapt. Een volgende droom van Mokio is het WK 2026 halen met België. "Ik wil naar het WK van 2026. Daar ben ik nog lang niet, maar ik zet wel stappen. Dit is nog maar het begin", noteerde Sporza uit de mond van Mokio.

Binnen een maand maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie voor de nationale ploeg bekend. Het is nu aan Mokio om bij Ajax meer speelkansen te versieren. Tegen Union ontbrak onder meer Jordan Henderson. De voorbije weken was de ervaren Engelsman een bepalende kracht op het middenveld van Ajax. Maar Mokio lijkt momenteel een groot voordeel te hebben, wat hem extra interessant maakt. Hij is op vele plaatsen inzetbaar. Onder Hein Vanhaezebrouck toonde de jonge Belg zich bij KAA Gent al als centrale verdediger en bij Ajax heeft hij ook laten zien al als back uit de voeten te kunnen. Zelf heeft het grote talent nog geen duidelijke voorkeur. "Linksachter, verdediger, middenvelder, voor mij maakt het niet uit. Ik wil gewoon op het veld staan en genieten van het spelletje", besluit hij.