Balende Joey Veerman: 'Soms zakt moed in de schoenen'

Joey Veerman kan het niet geloven: 'Ongelooflijk, ik weet niet wat ik moet zeggen'

Joey Veerman kan maar moeilijk geloven dat PSV zaterdag weer tegen averij is aangelopen in de Eredivisie. De 26-jarige spelmaker zag wel degelijk een stijgende lijn in het duel met FC Utrecht (2-2), maar baalde na afloop duidelijk als een stekker.

"Ik heb net de statistieken gezien. Wij schieten achttien keer op doel, zij drie. En het wordt 2-2. Als je zoveel kansen creëert, dan doe je een hoop goed. Alleen het belangrijkste niet", verzucht Veerman voor de camera van ESPN. Het past een beetje bij de fase waarin PSV én hijzelf zitten. "Die bal op de lat en die bal op de lijn, bedoel je waarschijnlijk. Ja, ongelooflijk. Je ziet ze elke week binnen vliegen overal en ik schiet hem weer op de lat. Het is gewoon pech. Wat moet ik er van zeggen? Ik weet niet wat ik moet zeggen. Ik kan er niets aan doen. Ik raak hem goed met de binnenkant van mijn voet, maar hij is net te hoog."

Veerman geeft toe dat hij tegen FC Utrecht een beetje moedeloos werd van de vele gemiste kansen. "Als je zoveel kansen mist, dan krijg je op een gegeven moment het gevoel van: het zal toch niet weer? Dan vliegt die 1-2 er ook weer in. Soms zakt de moed je wel in de schoenen. Gelukkig maken we nog een goal met Isaac Babadi, maar uiteindelijk kun je 'm ook nog verliezen met die heel grote kans van hen. Maar wij kregen daarna ook nog een heel grote kans."

Volgens Veerman is het desondanks een kwestie van tijd dat PSV zich opricht. "Tsja, we hadden het vandaag om kunnen draaien als we er een paar meer in hadden geschoten. Ik heb wel het gevoel dat we de vorige wedstrijden iets minder kansen creëerden en iets minder dominant speelden. Vandaag kun je zeggen dat het de fase is waarin we zitten, maar het is gewoon heel veel pech. Ik zie zeker wel verbetering."

Boodschap Lang aangekomen
De middenvelder is ook blij met de steun van de fans, die de boodschap van Noa Lang ter harte leken te nemen. "Ze hebben ons vandaag goed gesteund. Ook na de wedstrijd. Ik denk dat het verhaal wel goed is overgekomen", meent Veerman. "Natuurlijk doet het ons goed. We hebben ze ook gewoon nodig. In de tweede helft gaan we de fanatieke kant op en dan creëren we zoveel mogelijkheden en hebben we zoveel druk op de tegenstander. Dat helpt zeker."

De steun van de Eindhovense aanhang heeft PSV ook weer nodig in de return tegen Juventus. "Champions League is altijd mooi hier in Eindhoven. Het is altijd leuk, maar we zitten nu tien minuten na deze wedstrijd. Dan baal je gewoon heel erg dat het gelijk is geworden", aldus Veerman.