
Wéér arbitrale blunder in Eredivisie: "We hadden de juiste beelden niet"
Scheidsrechter Edwin van de Graaf gaat na het gelijkspel tussen NEC en Almere City (2-2) door het stof. De eerste treffer van de Nijmegenaren had niet goedgekeurd mogen worden, erkent hij.
"Wij moeten het doen met de beelden die er zijn en op basis daarvan kunnen we een beslissing controleren", geeft Van de Graaf tekst en uitleg bij de NOS. "Als dan achteraf blijkt dat het een buitenspelsituatie was, is dat echt heel erg vervelend. Maar we hadden de juiste beelden niet."
Sami Ouaissa opende namens NEC de score in de eerste helft. Voordat hij raak schoot, leek hij de bal met de bovenarm te controleren. Maar de daadwerkelijke 'overtreding' werd daarvoor al gemaakt, want Sontje Hansen stond buitenspel. Almere-trainer Jeroen Rijsdijk wees daar al op bij ESPN. "Dat wij op de bank een ander beeld hebben dan de arbitrage, dat kan natuurlijk niet."
Er werd lang gekeken of het hands was, maar het doelpunt van Sami Ouaissa is goedgekeurd. N.E.C. en Almere City gaan met 1-1 de rust in.#necalm
— ESPN NL (@ESPNnl) February 16, 2025
Het is niet de eerste keer dat Van de Graaf de mist ingaat dit seizoen. Eind december keurde hij na ingrijpen van de VAR een treffer van Nick Fichtinger onterecht af bij het competitieduel tussen RKC Waalwijk en PEC Zwolle (1-1). Bij een hoekschop is het echter helemaal niet mogelijk om buitenspel te staan.