
Utrecht rekent af met NAC en pakt belangrijke punten in strijd om plek drie
FC Utrecht heeft in eigen huis na een alles behalve entertainende wedstrijd met NAC Breda afgerekend. In de Galgenwaard werd het 1-0.
De eerste helft kende niet veel hoogtepunten. In de zevende minuut kon Mike van der Hoorn namens de thuisploeg uithalen, maar wist dit niet overtuigend te doen. Na een halfuur spelen wilde Sébastien Haller na een voorzet van Jens Toornstra het met hem omhaal proberen. Maar deze werd geblokt.
Door deze matige eerste 45 minuten van beide ploegen stond de brilstand nog op het bord bij rust. Na het fluitsignaal van de arbiter lieten een aantal Utrecht-supporters middels een fluitconcert weten niet onder de indruk te zijn van de mannen van trainer Ron Jans.
Vijf minuten na de theepauze wist NAC opeens drie kansen in een paar minuten te creëren. Eerst moest doelman Vasilios Barkas een inzet van Leo Sauer keren en iets later hield hij een volley van Sidney van Hooijdonk tegen. En een minuut hierna kopte Elías Már Ómarsson de bal over.
Ook Utrecht was vlak hierna dichtbij een openingstreffer, maar Haller stuitte op NAC-goalie Daniel Bielica. Na een uur spelen was het alsnog raak voor de thuisploeg. Oscar Fraolo tikte de rebound binnen, nadat Haller de paal raakte. Zo wist Utrecht voor het eerst dit jaar in het eigen stadion te scoren.
In het laatste halfuur konden opnieuw beide ploegen niet echt overtuigen. NAC kon, ondanks vijf minuten blessuretijd, geen slotoffensief tot stand te brengen en zo trokken de Domstedelingen aan het langste eind en won het voor het eerst sinds 8 november weer in de Galgenwaard.
Door deze magere overwinning staat FC Utrecht momenteel derde in de Eredivisie met 46 punten. Hiermee hebben ze drie punten voorsprong op achtervolgers Feyenoord en AZ, die allebei login actie komen dit weekend. NAC vinden we terug op de elfde plek met 27 punten.