
Bosz lyrisch: 'Hij wordt de beste speler ter wereld, daar ben ik zeker van'
Terwijl het met PSV van kwaad tot erger gaat, komt Peter Bosz in Duitsland superlatieven tekort voor Florian Wirtz. De 21-jarige spelmaker van Bayer Leverkusen wordt volgens zijn voormalige trainer de beste voetballer ter wereld.
Bosz liet Wirtz in 2020 op zeventienjarige leeftijd debuteren in de hoofdmacht van Bayer Leverkusen. "Hij is belangrijk voor mij geweest", vertelt het Duitse wonderkind aan Kicker. "Vanaf het begin heeft hij mij vertrouwen gegeven en al snel werd duidelijk dat hij mij zag als een volwaardige selectiespeler."
Wirtz maakt dusdanig veel indruk op Bosz, dat hij volgens de huidige PSV-trainer binnen afzienbare tijd de Ballon d'Or gaat winnen. "Omdat Flo zo voetbalintelligent is, zal hij de komende jaren alleen nog maar beter worden. Nu, op zo'n leeftijd, heeft hij al een ongelooflijk niveau. Het is zijn droom om de beste speler ter wereld te worden. Ik denk dat hij die droom gaat verwezenlijken. Op een dag zal hij de beste speler ter wereld zijn, daar ben ik zeker van."
Bosz benadrukt dat Wirtz 'het grootste talent is dat ik ooit heb getraind'. "Op de training verloor hij geen enkele bal, echt geen enkele. Toen wist ik: hij is bijzonder. Ik hoefde hem ook niet veel te vertellen. Hij zei dat hij de beste speler ter wereld wilde worden en dat zag ik tijdens de training."
Aan een vergelijking met Lionel Messi wil Bosz zijn vingers niet branden. "Ik vergelijk spelers niet graag met elkaar. Er is maar één Lionel Messi, er is maar één Kylian Mbappé, maar er is ook maar één Florian Wirtz. En als deze Florian Wirtz zich blijft ontwikkelen, zullen mensen zich later afvragen of de volgende grote talenten ooit net zo goed kunnen worden als Florian Wirtz."