
Bijzonder: Ulderink geeft instructies als nieuwe Antwerp-trainer vanuit ziekenhuis
Hoewel Andries Ulderink officieel de nieuwe hoofdtrainer van Antwerp is, zal hij zondag tegen KAA Gent nog niet op de bank zitten. Een niersteenaanval dwong de Nederlander tot een ziekenhuisopname, waardoor hij zijn eerste trainingsdagen moest missen. Toch blijft hij nauw betrokken bij de voorbereiding op de belangrijke wedstrijd. “We hebben alles goed doorgesproken”, laat men binnen de Antwerpse staf weten.
Met zowel Jonas De Roeck (inmiddels ontslagen) als diens opvolger Andries Ulderink (ziek) afwezig, nam assistent-trainer John Stegeman vrijdag de honneurs waar tijdens de persconferentie. De Nederlander, die al ruim tweeënhalf jaar op de Bosuil actief is, heeft de leiding over de ploeg in afwachting van Ulderinks terugkeer. Samen met Stef Wils probeert hij het team optimaal voor te bereiden op de cruciale wedstrijd tegen KAA Gent. Over de situatie van Ulderink heerst voorlopig onzekerheid. “Het is nog even afwachten hoe snel hij herstelt,” vertelt Stegeman op de persconferentie. “Hij heeft een operatie ondergaan en nu is het aan de dokters om te beslissen wanneer hij groen licht krijgt.”
Ulderink volgt alles op afstand
Ondanks zijn afwezigheid had Ulderink wel inspraak in de voorbereiding. “We hebben als staf contact met hem gehad en later ook een videogesprek gevoerd, zodat hij zijn accenten kon aangeven,” legt Stegeman uit. “Hij is goed op de hoogte van wat er bij Antwerp speelt. We hebben een analyse van Gent met hem gedeeld, en hij heeft zijn bevindingen meegegeven.”
Dat Ulderink nog geen volledig zicht heeft op de kern, vormt volgens Stegeman geen groot probleem. “Hij kent de nieuwe spelers misschien nog niet persoonlijk, maar hij heeft dit seizoen wel al wedstrijden van Antwerp bekeken. Wanneer hij precies zal aansluiten, hangt af van zijn herstel. Misschien zaterdag, misschien pas volgende week.”
Antwerp moet winnen in de strijd om een Europees ticket
De wedstrijd tegen KAA Gent wordt een sleutelmoment in de strijd om Europees voetbal. Antwerp wil absoluut de Champions’ Play-offs afsluiten met een ticket voor Europa en kan zich dus geen puntenverlies veroorloven. Gent staat slechts drie punten achter en zou bij winst de Bosuil-ploeg weer helemaal in het vizier krijgen.“Alles staat in het teken van Europees voetbal”, benadrukt Stegeman. “We moeten vooral naar onszelf kijken en onze eigen wedstrijd winnen.” Positief nieuws is dat onze landgenoot Vincent Janssen en middenvelder Dennis Praet opnieuw inzetbaar zijn, net als Thoelen, Bataille en Balikwisha. Al is er twijfel over Balikwisha, die ziek is. “We hopen dat hij de laatste training nog kan meedoen.”
Stegeman over ontslag De Roeck: “Pijnlijk voor iedereen”
Stegeman stond ook stil bij het plotse ontslag van Jonas De Roeck. “Je bouwt samen aan een project en dan is het pijnlijk als iemand wordt doorgestuurd”, geeft hij toe. “Iedereen bij de club vindt het jammer dat het zo gelopen is.” Zelf heeft de Nederlander die situatie ook al meegemaakt, toen hij ontslagen werd bij PEC Zwolle. “Het is nooit een fijne ervaring”, besluit hij.