
Trump benoemt zichzelf tot hoofd taskforce WK 2026: 'Eer voor ons land'
Donald Trump heeft vrijdag een taskforce opgericht die zich richt op de voorbereiding van het WK voetbal van 2026 in Mexico, de Verenigde Staten en Canada. De president van de Verenigde Staten heeft zichzelf benoemd als hoofd van de taskforce.
De taskforce zal de beveiliging en planning van de federale overheid voor het landentoernooi coördineren, meldt persbureau AP. Naar verwachting trekt het WK miljoenen toeristen en voetballiefhebbers naar de Verenigde Staten. "Het is een grote eer voor ons land om te hebben", sprak Trump na een ontmoeting met officials van de FIFA. Trump zou van plan zijn meerdere WK-wedstrijden te bezoeken.
FIFA-baas Gianni Infantino vertelde dat de taskforce ervoor zal zorgen dat alle bezoekers aan het toernooi zich 'veilig, blij en speciaal' zullen voelen. Infantino overhandigde Trump vervolgens onder meer een gepersonaliseerde voetbal. "We zijn hier om de beste show op deze planeet te organiseren", klonk het.
Infantino verwacht dat het WK van 2026 voor zo'n 200.000 extra banen zal zorgen. "We hebben tien miljoen kaartjes te koop. Dat zijn een maand lang elke dag drie Super Bowls." Het WK van 2026 begint in juni 2026 en zal iets meer dan een maand duren.