Ronaldo treedt terug als kandidaat voor Braziliaanse bondsvoorzitterschap

Ronaldo wordt geen voorzitter van voetbalbond: 'Weigerden mij te ontvangen'

Update: 13 maart om 13:46

Ronaldo Nazário wordt niet de nieuwe voorzitter van de Braziliaanse voetbalbond. De Braziliaanse voormalige superspits maakt op sociale media bekend zich terug te trekken voor het Braziliaanse bondsvoorzitterschap.

De tweevoudig Gouden Bal-winnaar laat op X weten zich terug te trekken. "Hierbij trek ik mijn kandidatuur officieel in. Ik heb 27 lokale bonden benaderd en stond 23 keer voor een gesloten deur", begint de Braziliaan zijn betoog. "Die federaties weigerden mij te ontvangen, en vertelden me dat ze tevreden zijn met het huidige bestuur. Als dat zo is, als ze denken dat het Braziliaanse voetbal in goede handen is, dan doet mijn opinie er niet toe."

R9 blijft wel actief in de voetbalwereld. Zo bezat hij de Braziliaanse voetbalclub Cruzeiro, wat wellicht voor een moeilijkheid heeft gezorgd in de onderhandelingen voor het bondsvoorzitterschap. Ronaldo heeft de club al verkocht, maar de betaling loopt over meerdere jaren.

Nu Ronaldo zich heeft teruggetrokken voor het bondsvoorzitterschap, kan hij zich volledig richten op de handhaving van zijn andere club: Real Valladolid. Het publiek in Valladolid heeft al meermaals laten blijken dat Ronaldo's aanwezigheid wat hen betreft niet heel veel langer hoeft te duren. De ploeg staat onderaan in La Liga en gaat waarschijnlijk degraderen. Het gat naar nummer zeventien Leganés is elf punten met nog elf wedstrijden op het programma.

Check hier de nieuwste aflevering van De Voetbalweek met alles over de titelstrijd, het Oranje van Ronald Koeman en welke teams gaan er door in Europa?