Geen winnaar bij Ajax - AZ na licht ontvlambare kraker

Ajax en AZ houden elkaar in evenwicht na licht ontvlambare kraker in Amsterdam

Update: 16 maart om 19:20
745

Een licht ontvlambare editie van de Eredivisie-kraker tussen Ajax en AZ heeft zondag geen winnaar opgeleverd. In de Johan Cruijff ArenA, waar uitgebreid werd stilgestaan bij het 125-jarige jubileum van de Amsterdamse club, vielen vier goals en twee rode kaarten: 2-2.

Ajax, dat eenmalig speelde in een speciaal jubileumshirt, begon met tien andere spelers vergeleken met het verloren uitduel van donderdag met Eintracht Frankfurt in de Europa League. Bij AZ verving Denso Kasius de geblesseerde Seiya Maikuma en kreeg Kristijan Belic de voorkeur boven Ibrahim Sadiq.

Het duel begon tien minuten later dan de oorspronkelijke aanvangstijd, omdat het 125-jarige bestaan werd gevierd met talloze fakkels en andersoortig vuurwerk. Door de rookontwikkeling concludeerde scheidsrechter Dennis Higler uiteindelijk om 16.55 uur dat er voldoende zicht was om te begonnen aan de kraker.

Toen de rook was opgetrokken, viel er niet bijster veel te genieten. Het 'hoogtepunt' in de eerste helft was de rode kaart voor Felipe Sánchez Mateos, assistent van Ajax-trainer Francesco Farioli. Hij ging tekeer tegen de vierde official en kon inrukken.

Na rust ontbrandde Ajax – AZ alsnog in al zijn hevigheid. Zico Buurmeester brak na 52 minuten de ban namens AZ. Ajax liet zich echter niet kisten en kwam al snel weer langszij door een harde schuiver van Anton Gaaei in de lange hoek. Tussendoor en daarna waren goede kansen niet besteed aan Bertrand Traoré en Mika Godts.

Loading

Een kwartier voor tijd sloeg de vlam in de pan. Eerst kreeg doelpuntenmaker Gaaei rood na een VAR-check en een minuut later onderging Alexandre Penetra hetzelfde lot. De tweede gele kaart van de Portugese verdediger werd in het AZ-kamp dusdanig belachelijk gevonden, dat ze dreigden van het veld te stappen. Zover kwam het na minutenlang oponthoud echter niet.

Met twintig man op het veld vielen er nog twee goals, eerlijk verdeeld over beide teams. Invaller Sadiq kopte de 1-2 binnen, snel gevolgd door de 2-2 van Oliver Edvardsen. Het verschil tussen koploper Ajax en nummer twee PSV is nu geslonken naar zes punten.