
'Bij Ajax heb ik de beste opleiding gehad om naar de Premier League te gaan'
Jurriën Timber is nog altijd erg blij met zijn verleden bij Ajax. In gesprek met ESPN vertelt de Arsenal-speler dat hij de opleiding die hij in Amsterdam heeft genoten, ziet als de beste basis voor zijn huidige spel in de Premier League.
Timber krijgt in Engeland veel complimenten over hoe hij terugkwam na het scheuren van zijn kruisband. "Het zit nog altijd in je achterhoofd dat je die blessure hebt gehad. Je moet er wel rekening mee houden. Op trainingen, maar ook tijdens wedstrijden. Het is ook mijn eerste seizoen in de Premier League. Dat voel je en dat merk je ook, maar ik doe gewoon mijn best. Het gaat goed en ik merk dat mijn lichaam goed reageert na de blessure."
Voor Timber is het ook fijn om zijn eigen ontwikkeling te voelen. "Ik denk dat ik elke week wel een topspeler bij me heb staan. Met alle respect, maar dat is in de Eredivisie niet zo. Daarin probeer je jezelf natuurlijk heel erg te pushen. Ik denk dat ik met Ajax de beste opleiding heb gehad om naar de Premier League te gaan. Het is een andere manier van spelen, maar ook wel vergelijkbaar."