10 mogelijke opvolgers van Walter Benítez bij PSV

Benítez vertrekt bij PSV: tien mogelijke opvolgers van de Argentijn

Update: 9 april om 17:10
166

Het hing al geruime tijd in de lucht, maar woensdag werd duidelijk dat Walter Benítez na dit seizoen definitief gaat vertrekken bij PSV. De 32-jarige doelman gaat zijn aflopende contract niet verlengen en gaat dus transfervrij op zoek naar een nieuwe club. VoetbalPrimeur helpt technisch directeur Earnest Stewart een handje en zet tien mogelijke opvolgers van de Argentijnse keeper op een rijtje.

Jeffrey de Lange (26 jaar, Olympique Marseille)
De Lange maakte in de zomer van 2024, na een geweldig seizoen bij Go Ahead Eagles, de droomtransfer van Deventer naar Marseille. In Zuid-Frankrijk komt de 1.90 meter lange doelman niet echt in het stuk voor. Gerónimo Rulli (ex-Ajax) geniet de voorkeur. Het is nog maar de vraag of de 26-jarige De Lange, die in de bloei van zijn carrière zit, nog een jaar de bank warm wil houden. 

Mocht hij voor speeltijd willen gaan, dan is PSV mogelijk een goede optie. In het seizoen 2023/24 liet hij in ieder geval zien een ijzersterke keeper op Eredivisie-niveau te zijn. Toen hield De Lange in 34 competitiewedstrijden elf keer zijn doel schoon. Alleen Mathew Ryan (AZ) en Benítez (PSV) deden dat toen beter.

Robin Roefs (22 jaar, NEC)
Roefs is misschien wel een van de meest talentvolle keepers van de Eredivisie. De keeper van Jong Oranje behoort dit seizoen tot de beste van de competitie, en verbaast vooral sinds de jaarwisseling vriend en vijand wekelijks met de meest katachtige reddingen. 

Zijn leeftijd zal voor PSV ook interessant zijn. Als Roefs gekocht wordt, en hij blijkt ook Champions League-niveau aan te kunnen, dan zitten de Eindhovenaren de komende jaren gebakken. 

Bernd Leno (33 jaar, Fulham)
Leno staat niet voor niets op deze lijst. De international van Duitsland, die vanwege zijn leeftijd en op 20 juni 2027 aflopende contract bij Fulham niet de hoofdprijs zal kosten, heeft de afgelopen zomer al op het verlanglijstje van PSV gestaan. 

Dat was het geval toen Benítez in verband werd gebracht met Atlético Madrid. Leno bleef bij Fulham, waar hij dit seizoen weer de eerste keeper is. Mocht de betrouwbare Duitser deze zomer wel de overstap maken naar Eindhoven, dan haalt PSV een doelman met bakken ervaring. Leno keepte negen interlands en kent zowel de Premier League als de Bundesliga als zijn broekzak. 

Marco Bizot (34 jaar, Stade Brest)
Bizot zit in de herfst van zijn carrière, maar lijkt net als een goede wijn alleen maar beter te worden. Dat bewees de enkelvoudig international van Frankrijk op 10 december 2024, toen hij een enorme sta-in-de-weg was in het Champions League-duel met PSV. 

Ook in de Ligue 1 doet Bizot, die in Nederland vooral bij FC Groningen en AZ hoge ogen gooide, het al jaren prima. Dit seizoen behoort hij tot de zes doelmannen met de meeste clean sheets

Vitezslav Jaros (23 jaar, Liverpool)
Jaros moet dit seizoen zowel Caoimhín Kelleher als Alisson Becker voor zich dulden in de pikorde, maar heeft zich desondanks wel degelijk bewezen onder Arne Slot. De Tsjechisch international kreeg vanwege blessureleed twee kansen in oktober, en liet zich in de Premier League tegen Crystal Palace meteen gelden met een geweldige redding. 

Wat Jaros ook een interessante speler maakt, is het feit dat hij over enkele maanden transfervrij is. De Eindhovenaren hoeven in dat geval geen transfersom over te maken naar Anfield. 

Dmytro Riznyk (26 jaar, Shakhtar Donetsk)
Niet alleen Bizot presenteerde zich dit Champions League-seizoen als een sta-in-de-weg voor PSV. Datzelfde geldt ook voor Riznyk. De Oekraïense sluitpost stond op 27 november 2024 onder de lat tijdens PSV - Shakhtar, en ranselde op die avond 87 minuten lang werkelijk alles uit zijn goal. 

PSV won die wedstrijd uiteindelijk nog wel op miraculeuze wijze, maar Riznyk, tweevoudig international van Oekraïne, heeft zijn naam gevestigd in het Philips Stadion. Stewart zal hem zeker nog niet vergeten zijn. 

Odisseas Vlachodimos (30 jaar, Newcastle United)
Vlachodimos vertolkt dit seizoen een mini-rolletje bij Newcastle, waar hij achter Martin Dubravka en Nick Pope fungeert als derde doelman. Dat neemt niet weg dat de 48-voudig international van Griekenland nog altijd een heel goede keeper is. 

Dat bewees hij vooral tussen 2018 en 2023, toen hij het doel van Benfica 225 keer verdedigde. En met succes. Maar liefst 94 keer hield de in Duitsland geboren sluitpost, die in de zomer van 2022 hevig aan Ajax werd gelinkt, zijn doel schoon. 

Paulo Gazzaniga (33 jaar, Girona)
Als PSV graag voor een ervaren keeper wil gaan, en ook graag een Argentijnse koers wil blijven varen, dan is Gazzaniga een topkandidaat. De oud-doelman van onder meer Southampton, Tottenham Hotspur en Fulham staat sinds juli 2023 onder contract bij Girona. 

Zijn aandeel in het seizoen 2023/24, waarin de club op historische wijze Champions League-voetbal behaalde, was groot. Ook dit jaar behoort Gazzaniga, die één interland speelde voor regerend wereldkampioen Argentinië, tot de betere keepers van La Liga. Wel is hij nog regelmatig goed voor een foutje.

Maduka Okoye (25 jaar, Udinese)
De 25-jarige Nigeriaans-Duitse international kent de Eredivisie goed. Tussen 2020 en 2022 verdedigde hij het doel van Sparta Rotterdam. Dat deed hij dusdanig goed, dat de toenmalige Premier League-club Watford voor hem aanklopte. 

Het Engelse avontuur van de zestienvoudig international van Nigeria werd geen daverend succes, maar inmiddels tikt hij als eerste keeper van Serie A-middenmoter Udinese weer een behoorlijk hoog niveau aan. Het leverde hem al interesse op van Bournemouth. Moet PSV zich ook gaan melden voor de zestienvoudig international van Nigeria? 

Mark Flekken (31 jaar, Brentford)
Misschien wel de absolute droomkandidaat voor Stewart en PSV. Flekken is Nederlands, kan nog jaren door, heeft Bundesliga- en Premier League-ervaring en is een vast onderdeel van de Oranje-selectie. 

Zijn huidige transferwaarde wordt ingeschat op 10 miljoen euro. PSV moet financieel bij machte zijn om die som op tafel te leggen, maar het grote probleem ligt waarschijnlijk bij het salaris. Flekken verdient naar verluidt 1,8 miljoen euro per jaar. De vraag is of de Eindhovenaren bereid zijn om zo'n bedrag uit te keren, en ziet Flekken een stap naar de Eredivisie wel zitten? Helemaal nu hij volgens Duitse media interesse geniet van Bayer Leverkusen...

Check hier de nieuwste aflevering van De Voetbalweek over hoofdrolspeler Dennis Higler bij Ajax - AZ, Igor Paixão, Oranje-internationals in topvorm & meer!