Frenkie over Spaanse spelers Barça: 'Hebben niet veel te zeggen'

Frenkie de Jong niet bang voor Spaanse teamgenoten: 'Hebben niet veel te zeggen'

37

Frenkie de Jong baalt van de uitschakeling in de kwartfinale van de Nations League, maar hij ziet voldoende houvast voor Oranje na het tweeluik met Spanje. De controleur is dan ook niet bang voor de hoon van zijn FC Barcelona-teamgenoten.

De Jong kwam zondag in Valencia zo'n honderd minuten in actie. "We zijn natuurlijk vooral teleurgesteld, want je wil door naar die Final Four. Dat had ook gekund. Als je dan na penalty's niet doorgaat, is de teleurstelling extra groot", zegt hij voor de camera van ESPN.

Toch telt de 27-jarige middenvelder ook de zegeningen voor Oranje. "We hebben ons laten zien. Wij hebben gewoon een goed team met goede spelers. Dat leeft echt wel in het team. We hebben ons nu twee keer kunnen laten zien. Helaas niet door, maar dit kan ons vertrouwen geven. Nu moeten we door blijven groeien als team richting het WK", zegt hij zelfverzekerd.

Dat De Jong maandag alweer de nodige Spaanse internationals onder ogen moet komen bij Barça, deert hem niet. "In principe hebben ze niet zo heel veel te zeggen, denk ik", lacht de ex-Ajacied. "Het is zonde dat je met penalty's verliest, maar het is niet zo dat zij echt de betere ploeg zijn geweest."