Hamer noemt nog een Nederlander in statement

Hamer noemt nog een Nederlander in statement: 'Bijna niemand heeft het over hem'

Update: 27 maart om 16:56
20

Gustavo Hamer vindt dat het in Nederland te weinig gaat over Rav van den Berg. De middenvelder van Sheffield United vindt dat Nederlandse spelers die niet in de Eredivisie of een buitenlandse topcompetitie spelen, al snel vergeten worden.

In gesprek met Viaplay geeft Hamer een signaal af: hij vindt dat er in Nederland soms te weinig aandacht wordt besteed aan Nederlandse spelers die in het buitenland spelen, maar niet in een topcompetitie. Zo geeft de middenvelder eerst aan dat 'niemand iets zegt' over de verrichtingen van Steven Bergwijn in Saudi-Arabië. Vervolgens haalt hij Van den Berg aan als voorbeeld. "Rav: hij doet het hartstikke goed bij Middlesbrough. Over hem wordt vrij weinig tot nooit gesproken, tenzij Sepp, die in de Premier League speelt, iets over zijn broertje zegt."

"Zij gaan ook voor promotie en doen voor de play-offs mee", zegt Hamer, die een maand geleden met Sheffield nog tegenover het Middlesbrough van Van den Berg stond in de Championship. Die wedstrijd eindigde in een 3-1 zege voor Hamer en consorten. "Maar alleen dán wordt er wat in Nederland geroepen: Rav van den Berg heeft de play-offs gehaald. Terwijl ik denk: die jongen doet het toch heel goed, hij speelt welke wedstrijd in de basis. Dat is ook een prestatie."

"Dat bedoel ik met dat het in Nederland vrij vlak is: de grote teams worden altijd laten zien, de minder grote teams minder. Maar zo lang je niet in toplanden in topdivisies speelt, word je een beetje vergeten in Nederland. En dat vind ik soms een beetje jammer", besluit Hamer.

Check hier de nieuwste aflevering van De Voetbalweek over het geweldige tweeluik van Oranje, de magische Feyenoord-periode van interim-trainer Pascal Bosschaart en een opmerkelijk verhaal over Hadj Moussa!