Premier League-transfermarkt al begin juni geopend in verband met WK voor clubs

Unieke gebeurtenis in Premier League: zomerse transfermarkt op de schop

Update: 27 maart om 19:04
12

De zomerse transfermarkt van de Premier League wordt op de schop gegooid. Clubs die uitkomen in de Premier League mogen in de eerste twee weken van juni spelers aantrekken, dan een week niet en vervolgens gaat de transfermarkt voor een langere periode open. De Premier League is tot dit besluit gekomen om zo Manchester City en Chelsea geen voordeel te geven ten opzichte van andere clubs in Engeland.

De nieuwe opzet is donderdagmiddag bekendgemaakt door de competitieorganisator van de Premier League. Reden voor de verandering is het WK voor clubs dat op 14 juni plaatsvindt. Met de nieuwe constructie wordt het niet alleen mogelijk voor Manchester City en Chelsea om spelers aan te trekken voor de start van het toernooi, maar voor alle clubs in de Premier League. Alle clubs zijn akkoord gegaan met de nieuwe regeling.

Door de nieuwe regeling mogen clubs die uitkomen op het hoogste niveau in Engeland handelen tussen 1 juni tot en met 10 juni en daarna van 16 juni tot en met 1 september. De FIFA gaf competities toestemming om in verband met het WK voor clubs een extra transferperiode in te stellen. De Premier League heeft gekozen voor die optie. De winnaar van het lucratieve toernooi kan een bedrag van 125 miljoen euro opstrijken. 

Check hier de nieuwste aflevering van De Voetbalweek over het geweldige tweeluik van Oranje, de magische Feyenoord-periode van interim-trainer Pascal Bosschaart en een opmerkelijk verhaal over Hadj Moussa!