AZ Onder 19 stunt en wint in extremis van City in Youth League

AZ Onder 19 wint in absolute extremis en staat in halve finale Youth League

Update: 2 april om 20:20
43

Het is AZ Onder 19 weer gelukt om te stunten in de UEFA Youth League. In de laatste minuten van het duel in de kwartfinale werd Manchester City verslagen, waardoor nu een treffen met Barcelona wacht in de halve eindstrijd. 

De ploeg van Michael van Zijtveld trof de tegenstanders uit Manchester in de kwartfinale van het prestigieuze jeugdtoernooi. Drie ploegen zijn al door naar de halve finales op 25 april. De leeftijdsgenoten van Trabzonspor, RB Salzburg en Barcelona bereikten al de halve eindstrijd. Laatstgenoemde ploeg wordt de tegenstander van AZ of Manchester City in die halve finale. 

Vanaf de openingsfase was AZ gevaarlijk met een aantal goede kansen via Yoëll van de Ban en Saviola Mourinho Simons. Laatstgenoemde is het neefje van Oranje-international Xavi Simons. Ook doelman Kyani Zeggen blonk uit in de openingsfase. De keeper pakte een aantal knappe ballen van de Engelse tegenstander. 

In de tweede helft werd Zeggen de absolute uitblinker toen hij een strafschop pakte. Divine Mukasa kreeg de bal niet achter de AZ-goalie, waardoor de Alkmaarders in de race bleven. De kansen gingen daarna over en weer, maar een doelpunt viel pas in extremis. Met 94 gespeelde minuten op de klok was het Deacon van der Klaauw die scoorde en AZ naar de halve finale tegen Barcelona schoot.