
RB Leipzig-voorzitter maakt duidelijk statement: 'Wordt niet nieuwe hoofdtrainer'
Jürgen Klopp gaat volgend seizoen niet aan de slag als trainer bij RB Leipzig. Dat meldt de voorzitter van de club Oliver Mintzlaff in een interview met Sky Sports. Na het ontslag van trainer Marco Rose eerder deze week en Klopp die op de tribune zat bij het uitduel met VfB Stuttgart, leek de som snel gemaakt.
Klopp vertrok in de zomer van 2024 bij Liverpool en begon dit jaar als adviseur bij Red Bull. Woensdagavond zat de Duitse oefenmeester op de tribune bij het bekerduel tussen Stuttgart en Leipzig. Voor velen genoeg reden om de optelsom te maken. Tegenover Sky Sports drukt voorzitter Mintzlaff die geruchten de kop in. "Nee, dan zou ik het nog eerder zelf doen. En dat wil echt niemand zien, dus dat kan ik voor duizend procent uitsluiten."
Wie op lange termijn de nieuwe trainer moet worden van Leipzig, waar onder andere Xavi Simons en Lutsharel Geertruida actief zijn, laat Mintzlaff niet weten. Wel garandeert de 49-jarige voorzitter dat Klopp in ieder geval niet de nieuwe hoofdtrainer wordt. "Ik kan met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid stellen dat hij volgend seizoen niet onze hoofdtrainer zal zijn."
Met nog zeven wedstrijden te gaan staat de ploeg van Simons en Geertruida momenteel op de zesde plaats. Wil Leipzig zich kwalificeren voor de Champions League, dan moet de Oost-Duitse club bij de eerste vier eindigen. Leipzig staat op dit moment drie punten achter nummer vier Mainz 05. Afgelopen zaterdag verloor Leipzig op bezoek bij Borussia Mönchengladbach met 1-0. Die nederlaag bleek de druppel voor trainer Rose.
Check hier de nieuwste aflevering van #DoneDeal over het transfertarget van Ajax, de Braziliaanse tour van Feyenoord & een XXL-stap voor Dean Huijsen!