Janssen kritisch op 'héél opgetogen' Bosz

Janssen kritisch op 'héél opgetogen' Bosz: 'Je mag niet tevreden zijn'

19

De opluchting was groot bij PSV, na de overwinning op FC Groningen. De blijdschap bij de Eindhovenaren werd door menigeen als overdreven bestempeld, zo ook door Theo Janssen. Marco van Basten en Mark van Bommel hebben echter wel begrip voor de opgetogenheid bij PSV, zo geven ze aan in Rondo.

Van Basten begrijpt de blijdschap bij PSV. "Je bent altijd zo goed als je laatste wedstrijd. Natuurlijk begrijpen ze ook wel dat het de laatste weken niet goed is geweest, maar als je dan overtuigend in Groningen wint dan ben je toch opgelucht en blij?" Van Bommel sluit zich aan bij Van Basten. "Je moet elke keer weer naar de volgende wedstrijd toewerken, maar zij denken er ook wel aan terug: verdorie, we staan negen punten achter, dat is niet goed. Maar het kan niet zijn dat je nu tot het einde van de competitie chagrijnig bent."

Theo Janssen is van mening dat het wel een tandje minder had gekund. "Als ze nu de komende wedstrijden overtuigend winnen, sluit je dan het seizoen af en denk je: we hebben twee derde van de competitie gedomineerd, hebben het mooiste voetbal gespeeld en de meeste goals gemaakt, maar zijn geen kampioen geworden door een fase van twee maanden, waarin we heel veel punten hebben verloren."

"Dus ja, je mag blij zijn hoor dat je gewonnen hebt, maar ik vond het wel héél erg blij", vervolgt Janssen. "Ik vond hem wel héél erg opgetogen. Die lach op zijn gezicht heb ik nog nooit gezien." De voormalig middenvelder vindt dat Peter Bosz ook naar het bredere plaatje moet kijken. "Als je kijkt naar de selectie, dan ben ik er nog steeds van overtuigd dat PSV de beste selectie heeft. Dan mag je niet tevreden zijn met een 1-3 overwinning in Groningen."