
Loting Gold Cup: Suriname en Curaçao kunnen aan de bak in groepsfase
Suriname en Curaçao weten wat ze komende zomer te wachten staat op de Gold Cup. Donderdagavond werd de loting verricht voor het titeltoernooi voor landen uit Noord-Amerika, Centraal-Amerika en het Caribisch gebied.
Suriname kan de borst natmaken. De ploeg van bondscoach Stanley Menzo werd in groep A gekoppeld aan Mexico, Costa Rica en de Dominicaanse Republiek. Natio staat zelf 137e op de wereldranglijst en treft respectievelijk de nummers 17, 54 en 139.
Curaçao neemt het in groep B op tegen Canada, Honduras en El Salvador. De equipe van bondscoach Dick Advocaat is vooral gewaarschuwd voor Canada, de nummer 30 van de wereld. De confrontaties met Honduras (75) en El Salvador (81) beloven een stuk evenwichtiger te verlopen, aangezien Curaçao zelf 90e staat.
Curaçao deed in 2019 voor het laatst mee aan de Gold Cup en reikte toen tot de kwartfinale. Twee jaar later moest het zich terugtrekken vanwege coronaperikelen. Suriname deed in 2021 voor het eerst mee aan het toernooi, maar strandde in de groepsfase.
De Gold Cup wordt komende zomer gehouden van 14 juni tot en met 6 juli. Het toernooi vindt plaats in de Verenigde Staten en in Canada.
Draw Delivers groups for 2025 Concacaf Gold Cup 🏆https://t.co/YbQIenMK1O 🔗
— Gold Cup (@GoldCup) April 11, 2025