
Amorim grijpt in na hoofdrol Onana: United-keeper ontbreekt tegen Newcastle
Andre Onana ontbreekt zondag bij Manchester United voor de Premier League-kraker tegen Newcastle United. De Kameroense doelman is door manager Ruben Amorim buiten de selectie gelaten, melden Britse media.
Onana blunderde donderdag twee keer tegen Olympique Lyon, waardoor Manchester United bleef steken op een 2-2 gelijkspel in de kwartfinale van de Europa League. Dat terwijl de ex-Ajacied in aanloop naar het duel nog openlijk met modder gooide met Nemanja Matic. Volgens Britse media, waaronder The Manchester Evening News, wordt hij nu door Amorim 'buiten de vuurlinie gehouden'. Reservekeeper Altay Bayindir zal hem vervangen op bezoek bij Newcastle.
Hoewel Amorim na afloop van de clash met Lyon nog zijn vertrouwen uitsprak in Onana, wil de Portugese manager dat de 29-jarige doelman eerst zijn hoofd leegmaakt na zijn ongelukkige hoofdrol. Dat Onana onlangs ook met problemen buiten het veld te maken kreeg, speelt daarin eveneens een rol. Zijn vrouw werd net buiten Manchester het slachtoffer van een gewelddadige straatroof, waardoor het gezin 24 uur per dag bescherming kreeg.
Ondanks die beproevingen stond Onana gewoon onder de lat bij Manchester United. Zijn fouten tegen Lyon en de vete met Matic hebben de emmer nu blijkbaar toch laten overlopen. De middenvelder van Lyon noemde hem 'één van de slechtste keepers in de geschiedenis van United', nadat Onana had gezegd dat The Mancunians veel beter zijn dan Les Gones. De keeper benadrukte bovendien dat hij al een prijs had gewonnen met United, in tegenstelling tot Matic.
Het is de verwachting dat Onana volgende week in de return tegen Lyon weer terugkeert in de selectie van Manchester United. Tegen Newcastle staat Bayindir evenwel onder de lat. De Turk maakt zijn Premier League-debuut.