
Kritiek op oud-Feyenoorder Giménez in Italië neemt toe: 'De weg kwijt'
In Italiaanse media neemt de kritiek op Santiago Giménez toe. De gezaghebbende Italiaanse krant La Gazzetta dello Sport stelt zelfs dat de oud-spits van Feyenoord 'de weg kwijt is' en schetst dat AC Milan vooral moet kijken naar het nieuwe seizoen.
Voor 32 miljoen euro maakte Giménez afgelopen winter de overstap van Rotterdam-Zuid naar AC Milan. De Mexicaan kende een sterke start, met drie doelpunten in zijn eerste vijf optredens voor zijn nieuwe club, maar wist daarna het net niet meer te vinden. Na dertien optredens staat zijn teller nog steeds op drie doelpunten, en twee assists. 'Na een niet slechte start is hij nu de weg kwijt: hij heeft bijna twee maanden niet gescoord en is in de laatste vier wedstrijden niet in de basis gestart', zo schetst de sportkrant, die aankaart dat Giménez ook nog eens geblesseerd raakte.
Concurrenten Tammy Abraham en Luka Jović krijgen de voorkeur boven Giménez. 'Zij hebben ruimte gevonden en het is niet zeker of ze volgend seizoen blijven.' In Milaan heerst namelijk veel onduidelijkheid over de toekomst van de club. Zo moet Igli Tare de nieuwe technisch directeur van de club worden. De Albanees krijgt de taak om de gevallen grootmacht weer op de rails te krijgen. 'Tare, of geen Tare, ze moeten opschieten. Want de tijd dringt en dit deel van het seizoen heeft alleen zin als het wordt gebruikt om het volgende te plannen. Andere hoofdzonden zijn niet toegestaan', zo klinkt het.
Milan staat na 32 wedstrijden met 51 punten op plek negen. Wel won het dit seizoen nog de Supercoppa en staat het in de halve finales van de Coppa Italia. Sérgio Conceição, die afgelopen winter aangesteld werd, staat al lange tijd onder druk in San Siro en lijkt komende zomer weer te vertrekken.