Amorim over Onana en De Ligt

Amorim brengt nieuws over oud-Ajacieden: 'Al bewezen een topspeler te zijn'

Update: 17 april om 17:53
8

Ruben Amorim is op de voorbereidende persconferentie op het duel met Olympique Lyon ingegaan op de situaties rondom André Onana en Matthijs de Ligt. De doelman keert donderdag terug onder de lat, nadat hij afgelopen weekend tegen Newcastle United buiten de selectie is gelaten. De Ligt kampt langere tijd met blessureleed, maar is op de weg terug.

Onana is de laatste weken het middelpunt van de aandacht bij United. Hij haalde eerst de woede op de hals van Lyon-speler Matic, die hem vervolgens een veeg uit de pan gaf door hem een van de slechtste keeper van Manchester United ooit te noemen. In het onderlinge duel in de Europa League blunderde Onana tweemaal opzichtig waardoor dat duel in 2-2 eindigde. Amorim greep vervolgens in en liet de oud-Ajacied buiten de selectie voor het duel met Newcastle United (4-1).

Op de persconferentie liet de Portugese oefenmeester zich uit over de situatie van zijn doelman. "Onana heeft al bewezen dat hij een topspeler is bij Internazionale. Hij gaat weer keepen donderdag", aldus de Portugees, die zich ook uitliet over De Ligt. De centrale verdediger is sinds begin deze maand geblesseerd en speelde zijn laatste minuten op 1 april tegen Nottingham Forest. "Hij keert terug voor het einde van het seizoen. Hij heeft wat pijn en we moeten zorgen dat hij op het juiste moment terugkeert. Hij werkt hard en is een sterke jongen."

Manchester United speelt donderdagavond om 21.00 de return in de kwartfinale van de Europa League tegen Olympique Lyon. In Frankrijk werd het 2-2 door een late gelijkmaker van Lyon.

Check hier de nieuwste aflevering van De Voetbalweek over de toverende Tillman, de indrukwekkende statistiek bij Ajax en mooie woorden voor Steijn en Slot!