AZ verlengt contract van Mexx Meerdink

AZ verlengt met publiekslieveling: 'Ik wil topscorer van de Eredivisie worden'

Update: 17 april om 19:44
85

AZ heeft het contract van Mexx Meerdink opengebroken en verlengd met drie jaar. Dat maakt de club uit Alkmaar donderdagavond bekend via de officiële kanalen. De 21-jarige spits heeft een duidelijk doel voor ogen: topscorer van de Eredivisie worden. 

Meerdink had bij AZ nog een contract tot medio 2027. Daar zijn nu dus drie extra jaren aan vastgeplakt. Hoewel de aanvaller dit seizoen voornamelijk als invaller wordt gebruikt door trainer Maarten Martens, heeft AZ veel vertrouwen in hem. "Dat heeft me goed gedaan, dus daarom 'plus vijf', tot 2030. Ik wil iedereen laten zien wat mijn kwaliteiten zijn. Daar gaat mijn focus op liggen", vertelt Meerdink, die vorig seizoen op huurbasis uitkwam voor Vitesse, in gesprek met de clubkanalen. 

De spits, die dit seizoen zeven doelpunten maakte in 22 duels, heeft al voor ogen wat hij wil bereiken bij AZ. "Ik sta nu hier en ik wil natuurlijk meer. Veel spelen en prijzen pakken met deze club. Dat wil ik afsluiten met de topscorer van de Eredivisie worden. Dat zijn mijn doelen, dat zijn dromen. Ik hoop dat die uit mogen komen."

Niet alleen Meerdink zelf, maar ook directeur voetbalzaken Max Huiberts is blij met de contractverlenging. "Mexx is een belangrijk onderdeel van de kerngroep die we langer bij elkaar willen houden. Hij zegt zelf ook dat hij nog lang niet klaar is bij AZ. We weten allemaal dat Mexx voor doelpunten moet gaan zorgen. Dit seizoen heeft hij met invalbeurten al heel veel laten zien", aldus Huiberts, die hoopt dat Meerdink bij AZ uitgroeit tot de eerste spits. 

Dat is op dit moment nog Troy Parrott. Hij zal komende maandag in de bekerfinale tegen Go Ahead Eagles waarschijnlijk aan de aftrap verschijnen als basisspeler. 

Loading