Sylvie Meis roept op tot cancelen van Johan Derksen

Sylvie Meis hoopt dat Nederlandse analist van TV verdwijnt: 'Is verbazingwekkend'

Update: 18 april om 16:01
146

Sylvie Meis hoopt dat Johan Derksen snel van TV verdwijnt. De boulevardster en ex van Rafael van der Vaart is geen fan van de voetbalanalist, zo vertelt ze in het YouTube-programma Open Kaart van interviewer Robbert Rodenburg. 

Het gesprek tussen Meis en Rodenburg raakt meerdere onderwerpen. Van de kritiek die ze krijgt tot aan haar zoon Damian van der Vaart, die in de jeugd van Ajax speelt. Ook het programma Vandaag Inside komt aan bod. Hoewel Meis aangeeft kritiek op TV eigenlijk volledig te negeren, kent ze Vandaag Inside wel. "Wat ik daar van vind? Ook daar denk ik: oude, witte mannen, die waarschijnlijk gefrustreerd zijn. Heel erg gefrustreerd, denk ik."

Meis verbaast zich over het feit dat Derksen gewoon op TV kan blijven verschijnen. "Wat verbazingwekkend is, en daar blijf ik bij, is dat er in een cultuur waarin tegenwoordig iedereen gecanceld wordt, dat soort mannen nog een platform krijgen." Meis vindt dat TV-zenders daar eens kritisch over na moeten denken. "Toch John?", doelt ze op telvisieproducent John de Mol. 

Meis voelt ondanks haar afkeer ook 'medelijden' voor voormalig hoofdredacteur Derksen en 'dat soort mensen'. "Wat voor een vreselijk leven hebben die mensen. Wat erg. Als je daarmee moet leven, met de realisatie dat je een vreselijk leven zelf hebt en daarom moet je genieten van het lijden van een ander."