
Bayern München kan landstitel ruiken na kinderlijk eenvoudige zege
Bayern München heeft zaterdagmiddag eenvoudig afgerekend met 1. FC Heidenheim. Der Rekordmeister vergroot het gat met naaste belager Bayer Leverkusen en kan de landstitel ruiken.
1. FC Heidenheim - Bayern München 0-4
Bayern moest zich na de midweekse uitschakeling in de Champions League tegen Internazionale oprichten voor het duel met Heidenheim, de nummer zestien van de Bundesliga. De koploper leek geen last te hebben van de uitschakeling, want al na twaalf minuten was het raak. Harry Kane opende de score en zeven minuten later werd de marge via Konrad Laimer verdubbeld.
Nog voor rust bracht Kingsley Coman de stand op 0-3 en daarmee was de wedstrijd gespeeld. De vierde treffer van Joshua Kimmich in het tweede bedrijf was er een voor de statistieken. Heidenheim kon in eigen huis niets uitrichten tegen Bayern, dat geen kind aan de degradatiekandidaat had. De score had hoger kunnen uitvallen, maar Kane vergat zijn tweede van de middag te maken.
Door de zege zet Bayern een grote stap naar de landstitel. Vier wedstrijden voor het einde heeft Der Rekordmeister negen punten meer dan nummer twee Leverkusen, dat nog vijf keer in actie komt. Leverkusen komt zondag in actie tegen St. Pauli.
RB Leipzig - Holstein Kiel
Zonder Nederlanders Xavi Simons en Lutsharel Geertruida nam RB Leipzig het op tegen hekkensluiter Holstein Kiel. De bezoekers deden weinig onder voor de povere Roten Bullen en kwamen zelfs op voorsprong. Holstein Kiel mag nog hopen op een plek in de nacompetitie - en dus geen directe degradatie - waardoor een zege meer dan welkom zou zijn.
Die overwinning kwam er niet. Een kwartier voor tijd kreeg Leipzig een penalty en dat cadeautje werd uitgepakt door Benjamin Sesko. Leipzig moet in de laatste vier speelrondes alle zeilen bijzetten om Champions League-voetbal veilig te stellen, Holstein Kiel heeft door het punt de achterstand op nummer zestien Heidenheim teruggedrongen tot drie punten.
Overige uitslagen:
FSV Mainz 05 - VfL Wolfsburg 2-2
SC Freiburg - Hoffenheim 3-2
Werder Bremen - VfL Bochum 1-0