Spaanse media over Frenkie de Jong

Spaanse media kraken 'soft' optreden Frenkie: 'Verre van het hoge niveau'

55

FC Barcelona is zaterdagmiddag tegen Celta de Vigo (4-3) door het oog van de naald gekropen. Frenkie de Jong leek de schlemiel te worden, maar dat werd in extremis voorkomen door Raphinha. De Spaanse media sparen de jubilaris desondanks niet.

De Jong speelde tegen Celta zijn 250ste wedstrijd voor Barcelona. Bij de 1-2 van Borja Iglesias ging de Oranje-international flink de fout in. Barça toonde veerkracht en boog een 1-3 achterstand om in een 4-3 zege. Raphinha tekende in de zesde minuut van de blessuretijd via de penaltystip voor de winnende goal.

'Soft', noemt SPORT het optreden van De Jong. 'Hij moest het centrum gesloten houden om te voorkomen dat Iglesias gevaarlijk werd. Maar Frenkie leunde op Pedri. In de tweede helft zorgde zijn fout voor een 1-2 achterstand.' Het medium beoordeelt de controleur met een 4.

Mundo Deportivo is iets minder hard, maar wel kritisch. 'Verre van het hoge niveau dat hij de afgelopen weken liet zien', klinkt het. 'Celta hield de as gesloten, waardoor hij zijn runs niet kon maken. Bij de 1-2 maakte hij een ernstige fout. Het positieve is dat hij tot het einde alles gaf.'

Loading

Van MARCA krijgt De Jong op basis van de eerste helft een 4. Opvallend genoeg is zijn eindcijfer een 6, terwijl hij zijn fout na rust beging. 'Hij maakte meteen na rust een grote fout, maar qua spel ging hij er in de tweede helft op vooruit. Naarmate de minuten verstreken, liet hij zich steeds meer gelden.'

AS noemt het optreden van De Jong 'bescheiden'. 'Hij verloor meer ballen dan normaal en miste grip. Hij was volledig verantwoordelijk voor de tweede goal van Iglesias.'

Met De Jong op het veld draaide Barcelona uiteindelijk de wedstrijd om, waardoor het gat met naaste belager Real Madrid oploopt tot zeven punten. Barça speelt nog zes wedstrijden, De Koninklijke nog zeven.