Wedstrijdverslag ADO Den Haag - Jong PSV

ADO klimt naar promotieplek na staking en nipte zege op Jong PSV

37

ADO Den Haag is zondag door het oog van de naald gekropen tegen Jong PSV. De Hagenaren wonnen in de slotseconden van de beloften dankzij een rake strafschop.

Met de kraker tussen FC Volendam en Excelsior op het programma stond er zondag een zeer belangrijke wedstrijd te wachten voor ADO Den Haag. Bij een nederlaag van Excelsior bij de Volendammers kunnen de Hagenaren na deze speelronde ineens op de tweede plek staan en dus directe promotie in eigen hand hebben. Dan moest er wel gewonnen worden van Jong PSV. Dat verliep allesbehalve soepel.

Al na een kwartier spelen kwam ADO op voorsprong dankzij een eigen doelpunt van PSV-doelman Roy Steur. Er leek geen vuiltje aan de lucht, al helemaal niet toen Matteo Waem na ruim een halfuur de score verdubbelde. Met een 2-0 voorsprong gingen beide ploegen rusten.

Na rust veranderde alles toen Jong PSV in een tijdsbestek van vijf minuten de score gelijktrok. Eerst zorgde Muhlis Dagasan op aangeven van Jesper Uneken voor de aansluitingstreffer en Isaac Babadi verzorgde de assist op de gelijkmaker van Tay Abed. Daarna werd het duel nog voor tien minuten gestaakt door bekertjes op het veld. Uiteindelijk kwam het alsnog goed voor ADO. Jari Vlak mocht aanleggen voor een strafschop en benutte deze feilloos: 3-2. Daarna werd er niet meer gescoord. 

Door de zege klimt ADO over Excelsior heen. De Rotterdammers nemen het later op de zondag op tegen FC Volendam, dat kampioen kan worden in eigen huis. Daarna staan er nog drie duels op het programma.

"Check hier de nieuwste aflevering van #DoneDeal over het spitsendilemma bij Ajax, PSV en Feyenoord die azen op een Champions League-uitblinker, en het aankomende spitsencarrousel in Europa!"