NAC Breda-verdediger Kemper begrijpt uitspraken van Ajax-trainer Farioli

Farioli als voorbeeld voor NAC: 'Eigenlijk ben ik de Francesco Farioli van Breda'

Update: 24 april om 11:00
13

Boy Kemper gelooft niet dat NAC Breda zeker is van handhaving bij het behalen van 34 punten. Indien de verdediger donderdagavond met zijn ploeg wint van AZ, staat de teller op 34 punten, maar Kemper gaat niet te vroeg juichen. Hij wijst hierbij naar uitspraken van Ajax-trainer Francesco Farioli.

Op dit moment staat NAC op de vijftiende plaats met 31 punten. De voorsprong op nummer zestien Willem II bedraagt zeven punten. "Voor mij is het pas klaar, als ik op de laatste speeldag zie dat we aftrappen met vier punten voorsprong", zegt Kemper in gesprek met Voetbal International. "Want dat heeft nog geen enkele ploeg nooit behaald in één wedstrijd, toch? Vier punten."

"Eigenlijk ben ik de Francesco Farioli van Breda", lacht Kemper, die in het verleden in de jeugdopleiding van Ajax speelde. "Wat kan ik er mee winnen om te zeggen dat we er met 34 punten zijn? Laten zien dat ik stoer ben? Dat ik het durf te roepen? Ik snap Farioli wel, dat hij niet wil zeggen dat Ajax kampioen wordt. Je legt jezelf onnodige druk op. Dat kan alleen maar tegen je keren."

Volgens Kemper is NAC bezig aan een uitstekend seizoen in de Eredivisie. Een jaar geleden was de club immers nog actief in de Keuken Kampioen Divisie. "Als jij had gezegd dat wij na 29 competitiewedstrijden al 31 punten hadden, had iedereen hier blind zijn handtekening onder gezet", aldus de sterkhouder. "Ik zou handhaving knapper vinden dan onze promotie. Promoveren deden we zonder druk. Om te handhaven moet je 34 wedstrijden op het hoogste niveau stabiel zijn."

Check hier de nieuwste aflevering van De Voetbalweek (ft. Ferdy Druijf) over de uitblinkende De Busser, het gedrag van Goes & heerlijke ankedotes over Arne Slot!