Farioli ziet 'onverklaarbare' Ajax-nederlaag tegen FC Utrecht

Farioli ziet 'onverklaarbare' nederlaag: 'Daar moet ik 25 spelers van overtuigen'

37

Francesco Farioli spreekt van een 'onverklaarbare' 4-0 nederlaag van Ajax op bezoek bij FC Utrecht. De oefenmeester is erg gefascineerd van het voetbal, maar hij wijst op het feit dat het ook erg onvoorspelbaar kan zijn.

"Wij raakten vier keer de paal, maar scoorden niet. Zij schoten vijf keer op doel en maakten er vier. Onverklaarbaar", zegt Farioli bij de Nacht van de Filosofie, opgetekend door de NOS. "Maar het kan wel een reden zijn om nog beter te willen worden. Daar moet ik 25 spelers, en nog meer mensen, van overtuigen. Dat is wat me elke ochtend motiveert."

Farioli wil liever niet voorgesteld worden als filosoof en hij vindt het af en toe lastig om als dé hoofdtrainer van Ajax te worden gezien. Volgens de Italiaan is Ajax gelijk aan de 'religie' door wat de club betekent voor de supporters. Bovendien is voetbal te lastig om volledig wetenschappelijk te benaderen, stelt Farioli. "Mijn taak is om chaos in te perken. Het blijft uiteindelijk een spel van de magische bal die over het veld rolt. Ik probeer alleen controle te brengen in een ongecontroleerd spel."

Zo kan Farioli genieten van het combinatiespel van Pep Guardiola, maar ook van de emotie van José Mourinho. De Italiaan neemt aan beide trainers een voorbeeld. "Daar komen heel veel factoren bij kijken. Voor mij is er de belangrijkste: geloof. Al het andere is niets waard als je er niet allemaal in gelooft."

"Check hier de nieuwste aflevering van #DoneDeal over het transferrecord van Feyenoord, spectaculaire Ajax-terugkeer en PSV ziet Boscagli-opvolger rondlopen in Duitsland!"