
Van ster in Indonesië tot bankzitter bij PEC: 'Ik vind dat ik nooit heb verzaakt'
Het is een bewogen jaar voor Eliano Reijnders. De verdediger van PEC Zwolle werd een ware ster met zijn interlandswitch naar Indonesië, maar verloor in de Eredivisie zijn basisplaats. Afgelopen weekend tegen Feyenoord (4-0) speelde hij weer eens de volle negentig minuten.
Na de winterstop startte Reijnders drie keer in de basis bij PEC Zwolle, tot hij vanwege veertig graden koorts tegen Fortuna Sittard noodgedwongen op de bank plaats moest nemen. Olivier Aertssen nam zijn rol over en bleef staan in het elftal van Johnny Jansen. "Je moet ermee dealen. Aertssen heeft zijn kans gegrepen. Je hoeft het er niet mee eens te zijn, maar je moet gewoon zelf hard blijven werken", geeft Reijnders nu aan in gesprek met De Stentor.
De verloren concurrentiestrijd betekende dat Reijnders het moest doen met enkele invalbeurten. Na de uitwedstrijd in Limburg speelde hij tot halverwege april slechts een half uur, verdeeld over twee duels. In de wedstrijd tegen FC Twente (1-1) viel Aertssen geblesseerd uit en mocht Reijnders ruim een helft spelen. "Natuurlijk gun ik hem die blessure niet, maar nu krijg ik wel een mooie kans. Hopelijk kan ik dat blijven doorzetten", blikt hij terug.
Tussen zijn wisselvallige periode in Zwolle maakte Reijnders overigens wel zijn interlanddebuut voor Indonesië en werd zo een ware ster op sociale media. De verdediger ziet dit seizoen als 'een golf'. "Ik moet mezelf gewoon laten zien in de minuten die ik wel krijg", zo klinkt het. "Ik vind dat ik nooit heb verzaakt en altijd heb laten zien dat ik basisspeler kan zijn. Ik hoopte een vaste waarde te zijn dit seizoen, dat is niet gebeurd, maar hopelijk kan ik me in de komende wedstrijden laten zien."
Vertrekt Reijnders bij PEC Zwolle?
En dan is daar nog het opvallende gerucht van een mogelijke overstap naar Selangor FC in Maleisië. "Ik heb het ook gelezen. Het is niet dat het echt iets is, maar het is sowieso iets wat mijn vader regelt", zegt hij lachend. "Ik ben nog jong, het liefst zou ik in de eredivisie of Europa blijven. Het ligt er ook aan wat mijn kansen hier zijn, maar ik heb niet voor niets bijgetekend."
Voor nu ligt zijn focus op handhaving met PEC Zwolle. Met nog vier wedstrijden te gaan staat de ploeg met 31 punten op plek vijftien, wat zeven punten meer is dan achtervolger Willem II. "Ik hoop dat we in de Eredivisie blijven en ik bij PEC kan blijven. Ik ben een jongen van de club. We zullen zien wat de nieuwe trainer voor ogen heeft."
"Check hier de nieuwste aflevering van #DoneDeal over het transferrecord van Feyenoord, spectaculaire Ajax-terugkeer en PSV ziet Boscagli-opvolger rondlopen in Duitsland!"