Twee Go Ahead Eagles-fans krijgen stadionverbod na racisme en veldbestorming

KNVB bevestigt: stadionverbod voor twee Go Ahead-fans na racisme en veldbestorming

84

Twee supporters van Go Ahead Eagles krijgen een stadionverbod na hun misdragingen rond het competitieduel met AZ (0-3). De club gaat de namen van de twee fans doorgeven aan de KNVB, dat een stadionverbod van vijf jaar en een boete zal opleggen aan de supporters.

Dat laat de voetbalbond desgevraagd weten aan de NOS. Eén van de fans maakte racistische gebaren richting AZ-aanvaller Ibrahim Sadiq, terwijl de andere supporter het veld bestormde toen de spelers van AZ de eigen aanhang bedankten en bovendien op de foto wilden gaan met een spandoek om een overleden supporter te eren. De Go Ahead-supporter werd door stewards van het veld gehaald.

Voor zowel racistische uitlatingen als veldbetredingen staat een stadionverbod van vijf jaar. Daar komt nog een boete bovenop, die verschilt per leeftijd. Een volwassene dient een boete te betalen van 450 euro bij zo'n overtreding. De verdachten kunnen nog in beroep gaan tegen deze straf.

Een eventueel hoger beroep zal beoordeeld worden door een commissie van de KNVB en daarna kunnen de verdachten ook nog naar een rechter. "Maar in deze gevallen is het bewijs vrij duidelijk", stelt een woordvoerder van de KNVB. "De een staat op het veld en de ander maakt gebaren naar een speler. Dat is op de beelden te zien."