Janssen in de bres voor bekritiseerde Goes

Janssen in de bres voor bekritiseerde Goes: 'Bij Pepe vonden we het geweldig'

Update: 5 mei om 23:11
74

Theo Janssen vindt dat er te veel negatieve aandacht is voor Wouter Goes. In Rondo geeft de analist aan het niet helemaal eerlijk te vinden dat Goes na zijn rode kaart tegen Go Ahead Eagles weer veel kritiek krijgt.

Janssen stoort zich aan het feit dat Goes zoveel over zich heen krijgt. "We hebben verdedigers zoals Materazzi en Pepe gehad, waarbij we dat geweldig vonden. Daar zeiden we van dat we die mentaliteit ook nodig hebben in Nederland. Als een spits scoort en juicht zijn we allemaal blij, maar als een verdediger een goede tackle maakt en juicht zoals Goes dan vinden we dat heel vreemd. De maniertjes eromheen zijn wel irritant. Verder moeten we hem gewoon met rust laten, want die jongen heeft heel veel potentie. Volgens mij heeft hij inmiddels ook mentale hulp."

Goes pakte in de slotfase van de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles een rode kaart. Janssen vindt het niet helemaal eerlijk dat de overtreding aanleiding is voor wederom veel negatieve aandacht voor de man van AZ. "Als dit moment er niet was geweest, dan was er niets aan de hand geweest. Nu is hij nét te laat." Alex Pastoor sluit zich aan bij zijn tafelgenoot. "Hij is een fractie te laat. Als de bal ertussen zit, vliegt die jongen er ook overheen."

Janssen denkt een verklaring te hebben voor het gedrag van Goes, dat door Ronald Waterreus wordt bestempeld als 'act'. "Ik denk dat hij in de opleiding te horen heeft gekregen dat het geweldig is wat hij doet. Je bent een winnaar, je wint ieder duel, je juicht. Daardoor is hij het misschien nóg meer gaan doen, is hij misschien nóg overdrevener geworden."

"Daarin slaat hij soms door, zien we nu", vervolgt Janssen. "Daar moet hij een klein beetje in worden gecorrigeerd, maar voor de rest... het is écht een goede verdediger, dus laten we vooral de positieve dingen benoemen."

Check hier de nieuwste aflevering van De Voetbalweek met Khalid Boulahrouz en André Ooijer over Robin van Persie, José Mourinho, Wouter Goes en schitterende Oranje-anekdotes!