Promoveren of friet bakken bij Telstar

Speciale Eredivisie-clausule bij amateurs: 'Als we promoveren, gaat het niet door'

17

Normaal gesproken is Mitch Apau bezig aan zijn laatste wedstrijden als profvoetballer, maar daar kan bij een promotie van Telstar verandering in komen. De captian van de Witte Leeuwen heeft al een contract getekend bij tweededivisionist FC Spakenburg, maar daar kan hij onderuit bij een promotie naar de Eredivisie.

De 35-jarige Apau is bezig aan zijn derde seizoen bij Telstar, waar hij nog altijd een vaste waarde is. Toch gaat de centrale verdediger het profvoetbal vaarwel zeggen en aan de slag bij Spakenburg. Honderd procent zeker is dat echter nog niet. "Als we de play-offs winnen, gaat het contract niet door", vertelt hij bij ESPN. "Dan mag ik zelf beslissen of ik echt aansluit bij Spakenburg, of dat ik toch iets anders ga doen. Of dat een lastige overweging is? Dat is voor dat moment."

Wil Apau met Telstar de Eredivisie in, als het zo ver komt? Als de Noord-Hollanders vrijdag een punt pakken tegen FC Emmen, is kwalificatie voor de play-offs een feit. "Dat moet ik eerst aan mijn vrouw vragen, of dat mag", knipoogt Apau. "Tuurlijk zou ik dat willen. Waarom niet? Het is toch toch tof als je met Telstar de Eredivisie in mag? Maar laten we eerst vrijdag winnen, dan kijken we wel wat de toekomst gaat brengen."

Mocht Telstar ook volgend seizoen in de Keuken Kampioen Divisie actief zijn, dan is Apau alsnog te bewonderen in het Rabobank IJmond Stadion, maar dan als frietbakker. Apau heeft namelijk een eigen snackkraam in het stadion van de club, samen met ploeggenoot Tom Overtoom. "Vanaf volgend seizoen gaan Tom en ik daar zelf staan, voor zo ver het kan. We zijn daardoor dus nog steeds te bewonderen in het stadion, alleen dan een stukje van het veld af."

Check hier de nieuwste aflevering van De Voetbalweek met Khalid Boulahrouz en André Ooijer over Robin van Persie, José Mourinho, Wouter Goes en schitterende Oranje-anekdotes!