Dick Schreuder over nieuwe PEC-trainer

PEC krijgt 'goedkeuring' van oude bekende: 'Je kunt op hem bouwen'

Update: 7 mei om 18:55
4

Dick Schreuder is enthousiast over de aanstelling van Henry van der Vegt bij zijn oude club PEC Zwolle. De assistent van de Zwollenaren neemt na dit seizoen het stokje over van Johnny Jansen en dat is volgens Schreuder een uitstekende keuze.

Schreuder wordt zelf de nieuwe trainer van NEC, waardoor hij volgend seizoen twee keer tegenover Van der Vegt staat. Dat is een bijzonder weerzien, want doordat Van der Vegt al zo lang assistent is bij PEC, maakte Schreuder hem ook mee als trainer van de Blauwvingers. "Ik heb hem meteen gefeliciteerd. Voor Henry is dit een prachtige kans. Iets wat hij altijd al wilde", zegt Schreuder in gesprek met RTV Oost.

"Hij heeft me destijds enorm geholpen. Hij bracht rust binnen de staf en gaf heldere feedback. Onze samenwerking was heel prettig. Je kon op hem bouwen", stelt de oud-trainer van PEC. De club uit Zwolle heeft uiteindelijk gekozen voor een trainer die al werkzaam was bij de club. "Henry is een ervaren vakman. Er zijn altijd meerdere kandidaten, maar als je zo iemand al in huis hebt, dan moet je hem die kans ook een keer geven. Toen ik het overnam bij PEC, had Henry nog niet de juiste papieren. Inmiddels wel."

Van der Vegt heeft al veel functies gehad in het voetbal voordat hij hoofdtrainer bij PEC wordt. "Speler, directeur, assistent-trainer. Die brede ervaring telt nu in zijn voordeel. Hij deed héél veel. Dat aspect wordt vaak onderschat." Voor de Zwollenaren treedt er weer een nieuwe periode aan onder een nieuwe trainer. "Het is een aanvallende trainer met een eigen visie. Rustig, loyaal, altijd scherp in zijn observaties", somt Schreuder op.

Schreuder wacht momenteel zelf in Spanje, waar hij is ontslagen, op het nieuwe seizoen waar hij aan de slag kan als hoofdtrainer bij NEC. 

Check hier de nieuwste aflevering van De Voetbalweek met Khalid Boulahrouz en André Ooijer over Robin van Persie, José Mourinho, Wouter Goes en schitterende Oranje-anekdotes!