
Lofzang voor uitgefloten Lang: 'Kan dat als een van de weinige ter wereld'
Vier spelers van PSV zijn na de remontada tegen Feyenoord (2-3) opgenomen in het Elftal van de Week van De Telegraaf. Met name Noa Lang kan op complimenten rekenen van rapporteur Ernie Brandts. De aanvaller wordt geroemd om hoe hij omging met het gefluit in De Kuip.
Lang is in de ogen van Brandts de Speler van de Week. De oud-voetballer vraagt zich hardop af of de vleugelaanvaller met zijn late winnende treffer PSV naar de titel heeft geschoten. De Eindhovenaren verkleinden dankzij Lang het gat met Ajax, dat in eigen huis verloor van NEC, naar één punt. 'Hij is een jongen van: je mag hem of je mag hem niet. Maar hij heeft zich nu in de beslissende fase van de competitie tóch laten gelden. Hij maakte met zijn branie de boel wakker bij PSV', stelt Brandts.
De aanvaller zette de fluitconcerten en spreekkoren van het Feyenoord-publiek om tot extra kracht en was twee keer trefzeker. Lang behoort daar volgens Brandts mee tot 'één van de weinige spelers ter wereld misschien wel, die hoe harder en hoorbaarder ze tegen hem zijn, alleen maar beter lijkt te worden'.
'Heeft alles wat je van een middenvelder wenst'
Naast Lang is er ook plek voor nog drie ploeggenoten. 'Ivan Perisic van PSV levert altijd in topwedstrijden, ook op zijn leeftijd nog en deed dat nu ook weer tegen Feyenoord', schrijft Brandts. 'Hij is genadeloos als er een kansje ontstaat en bracht zijn ploeg terug in de wedstrijd.' Ook genoot de oud-voetballer van Malik Tillman. 'Hij heeft laten zien dat je ook in de topwedstrijden van hem op aan kunt en is met én zonder bal enorm belangrijk.' De Amerikaan heeft volgens Brandts 'alles wat je wenst van een middenvelder'.
Tot slot is Brandts ook te spreken over de invalbeurt van Sergiño Dest, die volgens hem het verschil maakte tegen Feyenoord. 'Toen hij er na een klein half uur spelen in kwam, kregen ze beetje bij beetje weer de geest. Omdat hij op een goede manier agressief verdedigde, maar vervolgens zichzelf ook direct in het middenveld inschakelde. Dat bracht Feyenoord wat uit balans, hij was fris genoeg om zijn ploeg op sleeptouw te nemen in De Kuip.'